Dar praėjusiais metais valdančioji „Teisės ir teisingumo“ (PiS) partija pareiškė, esą muziejuje nepakankamai pabrėžiama lenkų tautos patirtis karo metais. Todėl PiS deleguotas kultūros ministras Piotras Glinskis paskelbė, kad būtina sukurti dar vieną karo tematikos muziejų Gdanske, labiau akcentuosiantį Vesterplatės pusiasalio įvykiu Antrojo pasaulinio karo metais, ir abu muziejus sujungti.
Antrojo pasaulinio karo muziejaus direktorius Pawelas Machcewizcius oponentams pareiškė, kad tai – kur kas platesnis ginčas. „Kyla klausimas, ar vyriausybė gali sugriauti istorijos autonomiją ir muziejaus autonomiją‘, – „The Art Newspaper“ cituojamas P. Machcewizcius. Jo šalininkai neabejojo, kad sujungus muziejus P. Machcewiczius nebebus direktoriumi: juk į šias pareigas jį paskyrė dar buvęs Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas. Nuogąstauta ne be reikalo: balandžio pradžioje P. Machcewiczius buvo atleistas iš direktoriaus pareigų. Į jo vietą stojo Karolis Nawrockis, iki šiol dirbęs Lenkijos Nacionaliniame atminties institute. Kaip rašoma muziejaus pranešime, pirmoji naujojo direktoriaus užduotis bus įvertinti muziejaus „finansinę ir darbuotojų užimtumo situaciją“.
Gdanske atidarytas muziejus – vienas didžiausių istorinės tematikos muziejų pasaulyje. Įsisiūbavę nesutarimai ir naujosios valdžios trigrašis šiek tiek pavėlino muziejaus atidarymo datą. Planuota, kad duris lankytojams muziejus iškilmingai atvers vasario pabaigoje. Vis dėlto kukli įkurtuvių atidarymo ceremonija įvyko kovo 23-ąją.
„Po aštuonerių metų pastangų mums garbė pristatyti pagrindinę ekspoziciją visuomenei. Tikime, kad paroda sukels debatus apie Lenkijos istoriją ir leis užsieniečiams geriau susipažinti su audringo lenkų gyvenimo istorijomis“, – teigė P. Machcewiczius, tuomet dar ėjęs muziejaus direktoriaus pareigas.