(Leono Garbačausko nuotr.)

Juoda, kokybiška, harmoninga: vienų namų istorija

Juoda, kokybiška, harmoninga: vienų namų istorija

Dizainerė Agnė Stanikūnaitė lengviausių kelių neieško – tai akivaizdu ir žvelgiant į jos kurtą būsto interjerą Vilniuje. Viktorija Vitkauskaitė aiškinasi, kaip netradiciniai sprendimai net komplikuotas erdves paverčia harmoningais namais.

Beveik 97 kv. m ploto būstas pasižymėjo ne tik naujos statybos namų pranašumais – natūralios šviesos srautais, šiuolaikiško žmogaus poreikiams pritaikytu erdvių planu, – bet ir keletu galvosūkių. Netradicinės lenktos, vietomis tarsi lūžtančios vidaus pertvaros interjero autorei iškėlė užduotį: „Nesinorėjo palikti nuogų lūžių. Teko pagalvoti, kaip suvesti sienų, lubų, lentynų rėmų geometriją.“

Šio būsto savininkai nuolat jame negyvena – erdvūs namai labiau atlieka savaitgalių ar atostogų rezidencijos funkciją. Projekto užsakovai dizainerei jokių kategoriškų reikalavimų nekėlė. Pirminis jų noras buvo interjere naudoti tiesiog kokybiškas, natūralias medžiagas, o stilistiką jie paliko A. Stanikūnaitės vaizduotei.

„Pataikyti pavyko iš antro šūvio. Pirmasis pasiūlymas buvo švaresnis, minimalistiškesnis. Vis dėlto šeimininkai pageidavo daugiau spalvų, sodrumo, jaukumo. Antrasis pasiūlymas pataikė į dešimtuką“, – šypsosi interjero dizainerė.

Bendros virtuvės, valgomojo ir svetainės zonos akcentu tapo netradicinis medžio lukšto bei šiltos betono faktūros derinys. Vienas išskirtinių šių namų akcentų – dekoratyvi frezuoto ąžuolo siena svetainėje. Iš šios ne tik švelniai sklinda subtilus apšvietimas: taip sušvelninta lūžtančios sienos linija, kartu praplečiama svetainės zona.

Juodą spalvą A. Stanikūnaitės kurtuose interjeruose galima laikyti savotišku jos parašu.

Juodas virtuvės komplektas – irgi dar nekasdienis klientų pasirinkimas. Juodą spalvą A. Stanikūnaitės kurtuose interjeruose jau galima laikyti ir savotišku jos parašu: „Mano klientai žino, kad mėgstu juodą spalvą. Netiesa, kad ji niūri ar vizualiai mažina erdvę – viskas priklauso nuo konkretaus derinio.“ Šiuose namuose juodos ir grindjuostės, durys, lentynos, valgomojo stalas.

Bendrajai zonai parinktas kiek šaltesnis koloritas sušyla privačiausiose namų erdvėse. Šeimininkų miegamajame įgyvendintas dar vienas galvosūkių pareikalavęs sumanymas – dekoratyvi eglutės rašto siena galvūgalyje. Šią perdaryti teko net kelis kartus – vis nesutapdavo raštai, kurie dabar subtiliai atsikartoja ir lovatiesėje, ir vonios kambaryje. Kiek atitraukus miegamojo sieną pavyko įrengti erdvesnę drabužinę: juk, pasak dizainerės, svarbu, kad į šią įėjęs žmogus nesijaustų lyg suspaustas. Beje, visos kabyklos drabužinėje – ne tradicinio chromo, o juodos spalvos – tai irgi lyg A. Stanikūnaitės autografas.

Pilka spalva nudažytos miegamojo sienos iš pradžių užsakovams kėlė lengvą nerimą – atrodė, kad galbūt patalpa bus per niūri ar tamsi. Vis dėlto sudėliojus visą tekstilę – užuolaidas, kilimą, lovatiesę – pasirinktas koloritas suskambo jau kita nata. „Visada sakau, kad išvadas reikia daryti tik baigus darbą. Paskutiniai akcentai gali būti labai svarbūs, tik juos sudėję pamatome tikrąjį vaizdą“, – sako A. Stanikūnaitė.

Vaikų kambaryje abiem berniukams erdvės atriekta po lygiai. Rašomuoju stalu, tiesa, tenka dalintis, bet šis toks didelis, kad prie jo be vargo telpa dviese. Ažūrinė lovas skirianti lentyna leidžia būti drauge, bet kartu išsaugoti autonomiją.

Tikru savo pasididžiavimu studijos „Factory“ dizainerė vadina didįjį šio būsto vonios kambarį. Šeimininkai pageidavo, kad tai nebūtų šalta, balta, beveidė erdvė. Jų lūkesčiai išsipildė: sodrios mėlynos plytelės, pagal individualų projektą gaminti veidrodžiai bei lentynėlės, subtili skirtingų paviršių raštų harmonija vonios kambaryje kuria išskirtinę nuotaiką.

„Įprastai tokiuose erdviuose vonios kambariuose pageidaujama statyti vonią. Tačiau šiuo atveju užsakovai norėjo dušo. Jį pavyko įrengti išties elegantišką, su dvivėrėmis durimis, lubose paslėpta masyvia dušo galva. Specialiai šiai patalpai suprojektavau dušo lentyną su veidrodėliu – šią idėją ketinu naudoti ir kituose savo projektuose“, – pasakoja A. Stanikūnaitė.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų