JAV valiutos kurso smukimą skatina ne tik politiniai skandalai Jungtinėse Valstijose, bet ir kiekybinio skatinimo euro zonoje laipsniško nutraukimo perspektyva, rašo „Mitsubishi UFJ“ analitikus cituojanti agentūra „Dow Jones“.
JAV dolerio indeksas „WSJ Dollar Index“ penktadienį nusileido į žemiausią nuo 2016 m. rugsėjo mėnesio lygį, nes rinkoje nuogąstaujama dėl politinio neapibrėžtumo JAV, kuris gali užvilkinti prezidento Donaldo Trumpo anksčiau skelbtų planuojamų reformų įgyvendinimą.
Pasak „Saxo Bank“ ekspertų, investuotojų požiūris į JAV valiutą bus neigiamas tol, kol, be kita ko, pasirodys daugiau teigiamų statistinių JAV ekonomikos duomenų. Didelį poveikį, anot jų, padarys ir Federalinio rezervo sistemos (FRS) pareiškimai.
Kitas JAV centrinio banko posėdis įvyks liepos 25–26 dienomis.
Analitikų prognozėmis, pinigų politika šiame posėdyje nebus pakeista.
Tačiau kai kurie ekspertai mano, jog FRS savo pareiškime, kurį paskelbs pasibaigus posėdžiui, gali pakeisti su infliacija susijusią formuluotę.
Anot jų, JAV centrinio banko vadovybė greičiausiai pažymės, kad „silpną infliaciją lemia ne tik laikinieji veiksniai“. Tačiau dėl tokio pareiškimo rinkoje gali paplisti nuomonė, jog FRS sulėtins bazinės palūkanų normos didinimo tempą, o tai būtų nepalanku JAV dolerio kursui.
Euro kursas, penktadienio vakare siekęs 1,1663 JAV dolerio, pirmadienį ūgtelėjo iki 1,167 JAV dolerio.
JAV dolerio kursas jenos atžvilgiu sumenko nuo 111,13 iki 111,1 jenos. O euras Japonijos valiutos atžvilgiu pabrango nuo 129,61 iki 129,65 jenos.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.