Startuolis „SolarGaps“ pristato išmaniąsias žaliuzes, kurios savarankiškai stebi saulės judėjimą, kaupia jos energiją ir verčia ją elektra. Įjungus „SolarGaps“, saulės energija pradeda maitinti name esančius įrenginius elektros energija. Žinoma, šią energiją galima kaupti ir akumuliatoriuje arba panaudoti sutrikus elektros energijos tiekimui. Patogu ir tai, kad žaliuzių sistemą galima valdyti per nuotolį, o esant reikalui – ir išmaniuoju telefonu.
Stebėdamos saulės judėjimą, žaliuzės keičia kryptį, atsidaro ir užsidaro. Kai jos atsisuka į intensyviausią saulės šviesos srautą, tai savo plotu maksimaliai uždengia langą ir sudaro viduje taip reikiamą šešėlį. Taigi, gamindamos elektros energiją, jos dar sumažina orui vėsinti tenkančias išlaidas (jei naudojamas oro kondicionierius). Kitaip tariant, išorinėje lango pusėje sumontuotos „SolarGaps“ padeda labai efektyviai kontroliuoti patalpų temperatūrą, apribodamos saulės energijos patekimą.
„SolarGaps“ iš vieno kvadratinio metro žaliuzių ploto sugeba sugeneruoti 100 W elektros energijos, kai jos sumontuotos lango išorėje, ir 50 W – jei sumontuotos patalpos viduje.
Tris pietinėje pusėje esančius vidutinio dydžio langus (1,4 x 1,4 m) uždengus žaliuzėmis „SolarGaps“, sistema per valandą pagamina apie 600 W arba apie 4 KWh per dieną (6–7 valandas).