Kai politologas Giedrius Surplys žemės ūkio ministro poste pakeitė svetimuose sklypuose pasiklydusį ūkininką Bronių Markauską, daugeliui jis atrodė atsidūręs ne savo rogėse. Gal dėl to viena didžiausių ministro ambicijų yra perkelti ministeriją į Kauną, o tai šiaip jau menkai susiję su žemės ūkiu. Šiuo tikslu jau pradėtos rengti darbinės išvykos į laikinąją sostinę, dairomasi patalpų, o nuo kitų metų pradžios ten duris turėtų atverti Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) padalinys.
Vis dėlto anaiptol nėra aišku, ar pavyks visą ministeriją perkelti jau 2020-aisiais. Dėl neapibrėžtos ateities iš jos ėmė trauktis patyrę specialistai. Vilniečiai nedega noru dirbti Kaune, todėl vienas didžiausių iššūkių bus pakeisti juos kvalifikuotais kauniečiais.
Nemaloniu siurprizu G. Surpliui lapkritį tapo nutekėjusi informacija apie neigiamą ŽŪM specialistų požiūrį į vadinamųjų „vaučerių“ sistemą. Tai tapo dar vienu smūgiu premjero iškeltai kovos su neva per aukštomis kainomis idėjai, o kartu parodė, kad vienam jauniausių ministrų nėra lengva užtikrinti sau pavaldžių biurokratų drausmę. Žiniasklaidoje buvo pasirodę ir ŽŪM darbuotojų anoniminių nusiskundimų, kad G. Surplio veiksmus ir net kadrų politiką lemia jo religingumas. Gūžčioti pečiais teko ir dėl vasarą ministro ir ministerijos darbuotojų atlikto ritualinio šokio, tikintis į sausros ištiktą šalį pritraukti lietaus.
Daug ministro dėmesio pareikalaus derybos Briuselyje dėl europinių išmokų. Lietuvos ūkininkai jau ir taip nerimauja dėl mažėjančių šalies biudžeto išlaidų žemės ūkio srityje. Viskas rodo – G. Surpliui reikės pasistengti, kad pirminį skepsį pakeistų šiltesni įvertinimai.
Rezultatai – 5
Profesionalumas – 3
Reputacija – 9
Populiarumas – 5
Vidurkis – 5,5
Kazys Starkevičius, žemės ūkio ministras 2008–2012 m.: „Naujam ministrui labai sunku, nes jis nėra šios srities specialistas. Tačiau jis tikrai įsiklauso ir bendrauja su socialiniais partneriais.“