Vientisumas ir geras sandarumas gali būti pasiekiamas liejant monolitines konstrukcijas. Tačiau surinkti klojinius, išlieti betoną ir laukti kol jis sustings norint montuoti termoizoliacinį sluoksnį, užima daug laiko. Kur kas paprastesnis būdas yra naudoti liktinius klojinius – polistireninio putplasčio blokelius. Bendrovės „Šilputa“ gaminami „Thermo“ blokeliai – tai įvairių matmenų elementai, montuojami į vientisą konstrukciją ir suteikiantys galimybę pasiekti maksimalų efektyvumą per trumpiausią laiką.
„Thermo“ blokeliai yra gaminys, vienu metu atliekantis dvi funkcijas – klojinio betonui, o šiam sustingus tampa termoizoliaciniu sluoksniu išorės sienai bei pagrindu vidinei sienai. Dėl to blokeliai kitaip dar vadinami liktinių klojinių sistema. Ši sistema – tai tarpusavyje susijungiančių detalių kompleksas, skirtas šiltų pastatų statybai. Naudojant šią sistemą, darbai tampa itin greiti ir nesudėtingi.
Blokeliai surenkami sausuoju būdu, dedant juos vieną ant kito kaip lego kaladėles, nenaudojant jokių klijų ar cemento. Taip surenkama visa siena, o tarpas tarp vidaus ir lauko sienų užpilamas betonu. Šitaip gaunama vientisa monolitinė konstrukcija. Naudojant stabilizuotą sieną, blokeliai sutvirtinami atramomis kas pusantro metro palei visą sienos ilgį. Dedant blokelius, išorėje turi likti storesnis polistireninio putplasčio sluoksnis.
Iš polistireninio putplasčio blokelių montuojamos ne tik išorės sienos, identiški blokeliai naudojami ir vidaus pertvaroms, pasirenkant atitinkamą vidinės ir išorinės sienelės termoizoliacinį sluoksnį. Blokeliai taip pat tinkami ir rūsio sienoms montuoti.
Papildomai armuoti liktinių klojinių sistemos nereikia, blokeliai parduodami su jau juose įpresuotu armatūros karkasu. Papildomai armuojami tik visi pastato kampai ir sąramos. Sąramoms tinkami tie patys blokeliai, kurie naudojami ir sienoms statyti.
Unikalus „Thermo“ blokelių gamybos principas suteikia galimybę lengvai ir greitai statyti įvairius pastatus, kurių išorės sienos izoliacija atspari temperatūros svyravimams, vėjui, lietui, šalčiui, tiesioginiams saulės spinduliams. „Thermo“ blokeliai gali būti naudojami statant ar šiltinant bet kokios paskirties pastatus, kurių aukštis ne daugiau nei 25 metrai.
Statant pastatus iš polistireninio putplasčio blokelių nereikalinga papildoma kėlimo įranga, kranas. Betonavimui užtenka betono siurblio. O darbų sparta tikrai didelė – 1 kv. metro sienai sumontuoti užtenka 15 minučių. Šie blokeliai lengvai eksploatuojami – jie tvirtinami vienas ant kito ir vėliau į tarpus užpilamas betonas.
„Didžiausi „Thermo“ blokelių privalumai tie, kad galima nemažai sutaupyti laiko ir pinigų. Mažas elementų svoris leidžia statyti pastatus nenaudojant sunkiosios technikos, statybos sistema reikalauja daug mažiau darbo palyginti su bet kuria kita statybos technologija. Tačiau labai svarbu ir tai, kad gaunama sandari, termoizoliuota pastato konstrukcija“, – sakė bendrovės „Šilputa“ vadovas Ježy Makovski.
Apibendrintai galima išskirti kelias pačias svarbiausias „Thermo“ blokelių ypatybes: užtikrina puikia šilumos izoliacija žiemą, sukuria gerą šiluminį komfortą vasarą, konstrukcijoje išvengiama šilumos tiltelių, lengvai pasiekiama A++ energinio naudingumo klasė.
Kaip ir „Thermo“ blokelių sistema, bemaž tokiomis pat ypatybėmis pasižymi ir kitas „Šilputos“ gaminys – perdangų elementai. Juos greita, paprasta ir patogu montuoti, sistema pasižymi geromis techninėmis charakteristikomis.
Iš polistireninio putplasčio pagaminti perdangų elementai naudojami kaip klojiniai tarpaukštinėms perdangoms formuoti. 19 centimetrų storio iš EPS 150 polistireninio putplasčio pagamintuose perdangų elementuose išilgai įmontuoti du perforuoti plieno profiliai. Jie suteikia sistemai tvirtumo. Naudojant tokius klojinius galima formuoti perdengimus nuo 60 centimetrų iki 12 metrų ilgio. Atlikdami perdangos montavimo darbus darbininkai klojiniais gali vaikščioti, o patiesta sistema išlaiko didelį svorį – iki 1 tonos vienam kvadratiniam metrui.
Liktiniai klojiniai iš polistireninio putplasčio vienas su kitu susijungia vadinamuoju užraktu, užtikrinančiu sandarumą.
Perdangos elementai iš polistireninio putplasčio pasitarnauja ne tik kaip klojiniai, jie lieka konstrukcijoje ir veikia kaip šilumos bei garso izoliacija. Tokios perdangos nebereikia papildomai šiltinti. O jeigu montuojamos šildomosios grindys, po vamzdžiais irgi nebereikia termoizoliacinio sluoksnio.
Dėl to šie „Šilputos“ gaminiai vadinami „Thermo“ perdanga. Ją galima naudoti įvairių pastatų statyboje kaip lubų ar grindų perdangą, kurios nereikia papildomai šiltinti.
Net ir maksimaliai ilgas perdangos elementas iš polistireninio putplasčio nesveria daug: vieno ilginio metro kartu su profiliais svoris siekia tik 5 kilogramus. Todėl į reikiamą vietą tokį klojinį nesunkiai nusinešti gali du darbininkai. Perdangos klojiniai montuojami nesudėtingai, darbus galima atlikti sparčiai, nenaudojant papildomų medžiagų ar specialiųjų įrenginių.
Bendrovė „Šilputa“ gamina didelį asortimentą produktų, padedančių pastatyti energiškai efektyvų namą, pasiekti A+ ar A++ energinio naudingumo klasę. Pirmiausia – tai termoizoliacinės plokštės, skirtos pastatų atitvarinėms konstrukcijoms šiltinti.
Pastaruoju metu daug kalbama apie tai, kad į Lietuvą importuojamos kur kas prastesnės kokybės, nei deklaruojama dokumentuose, statybinės medžiagos. Ši tendencija ypač pastebima izoliacinių medžiagų srityje, kur kokybiško produkto pasirinkimas turi įtakos ne tik pastato ilgaamžiškumui, bet ir energinio naudingumo klasei.
Lietuvoje gaminamų izoliacinių medžiagų kokybe abejoti netenka. Nepaisant to, polistireninio putplasčio gamintoja „Šilputa“ užsibrėžė tikslą dar labiau kilstelėti kokybės kartelę. Neseniai įmonė įsirengė moderniausius Europoje gamybinius įrenginius, kurie gaminamų medžiagų kokybę užtikrina be jokių papildomų pastangų.
„Kokybinis parametras taikomas kiekviename etape – pradedant kokybiškai atliekamu darbu ir baigiant naudojamomis medžiagomis. Mūsų naudojamas naujas gamybinis įrenginys ne tik paspartina gamybą, bet ir leidžia pasiekti geresnes technines specifikacijas. Tiek blokeliai, tiek izoliacinės medžiagos, perdangos ir šildomos grindys – viskas susijungia į vientisą sistemą. Visi komponentai jungiasi tarpusavyje ir leidžia lengviau pasiekti energiškai efektyviam namui nustatytus rodiklius“, – sakė bendrovės „Šilputa“ vadovas J. Makovski.