Site icon sekunde.lt

Europos Sąjunga sieks reformuoti skaitmeninių įmonių apmokestinimą

(„Reuters“ nuotr.)

Europos Sąjungos (ES) finansų ministrai rengiasi svarstyti pasiūlymą pakeisti taisykles, kad technologijų milžinams, kaip antai „Google“ ar „Facebook“, Europoje tektų mokėti daugiau mokesčių, parodė ES dokumentas, su kuriuo pavyko susipažinti agentūrai AFP.

Europos reguliavimo institucijos vis agresyviau taikosi į JAV technologijų milžinus, kurie, pareigūnų nuomone, įgyja pernelyg didelę galią. Jų akiratyje taip pat yra atsidūrusios kompanijos „Amazon“ ir „Apple“.

„Būtina skubiai užtaisyti tarptautinių apmokestinimo taisyklių spragą ir užtikrinti sąžiningą pelno, kurį įmonės gauna skaitmeninėje ekonomikoje, apmokestinimą“, – nurodyta ES dokumente, kuris bus svarstomas rugsėjo 15 dieną Estijoje įvyksiančiame finansų ministrų susitikime.

Dokumentą parengė ES Tarybai šiuo metu pirmininkaujančios Estijos vyriausybė. Jame reiškiamas apgailestavimas dėl dabartinės padėties Europoje, kai apmokestinimo teisės priklauso toms ES šalims, kuriose yra fiziškai įsikūrusios tarptautinės korporacijos. Siūloma, kad didelės skaitmeninės įmonės pelno mokestį turėtų mokėti tose šalyse, kuriose uždirba pelną, o ne tik tose, kuriose yra įsikūrusios.

Siūloma, kad didelės skaitmeninės įmonės pelno mokestį turėtų mokėti tose šalyse, kuriose uždirba pelną, o ne tik tose, kuriose yra įsikūrusios.

Daugelis ES veikiančių skaitmeninių platformų savo baze yra pasirinkusios Airiją, kuri taiko nedidelį pelno mokestį, taigi interneto milžinai gali išvengti didesnių tarifų, taikomų kitose valstybėse narėse.

Keleto ES valstybių narių institucijos yra stojusios į kovą su „Google“ ir kitais interneto milžinais dėl mokesčių. Prancūzijos teismas liepą nusprendė, kad JAV interneto milžinė „Google“ neprivalo sumokėti 1,12 mlrd. eurų mokesčių, kurių reikalavo valstybė. Prancūzija tą sprendimą apskundė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

 

Exit mobile version