Site icon sekunde.lt

EK vicepirmininkas Lietuvai siūlo naikinti dalį PVM lengvatų

(BNS nuotr.)

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas Valdis Dombrovskis pareiškė, kad ateityje didėjant valstybės išlaidoms, Lietuvai reikia atsisakyti kai kurių pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų, gerinti PVM ir gyventojų pajamų mokesčio surinkimą. Kartu jis pabrėžė, kad Lietuva yra padariusi didelę pažangą, įgyvendindama ankstesnes ES rekomendacijas.

„Dauguma Europos Sąjungos valstybių narių pasiekė šiokio arba riboto progreso, o Lietuva atrodo gan gerai Europos Sąjungos valstybių narių fone“,  – tarptautinėje konferencijoje Vilniuje penktadienį pareiškė V.Dombrovskis, atsakingas už eurą ir socialinį dialogą, finansinį stabilumą, finansines paslaugas ir kapitalo rinkų sąjungą.

Pasak V.Dombrovskio, pajamų nelygumas Lietuvoje yra vienas didžiausių ES – juos sumažinti padėtų efektyvesnė mokesčių lengvatų sistema.

„Tikimės, kad naujoji Vyriausybė atsižvelgs į mūsų rekomendacijas“, – teigė V.Dombrovskis. Pasak jo, naujas rekomendacijas Lietuvai EK paskelbs gegužę.

EK vicepirmininkas taip pat pabrėžė, kad Lietuva turi geriau rinkti mokesčius – ypač PVM ir GPM.

„Turi gerėti (mokesčių surinkimas – BNS), nes Lietuva vis daugiau išleis pinigų per ateinančius dešimtmečius dėl visuomenės senėjimo,“ – teigė V.Dombrovskis.

Jis siūlė „kuo geriau“ išnaudoti viešąsias investicijas – tiek panaudojant ES, tiek valstybės nuosavas lėšas.

Girdamas Lietuvos pažangą, įgyvendinant ankstesnes ES rekomendacijas, jis teigė, kad Vyriausybė sumažino mokesčius mažas pajamas gaunantiems gyventojams, pasiekta pažanga didinant inovacijas ir produktyvumą, gerinant žmonių įgūdžius. V.Dombrovskis taip pat gyrė Lietuvos bandymą naudoti alternatyvius finansinius instrumentus.

Anot jo, spręsdamos vietos iššūkius, Europos Sąjungos (ES) valstybės turi atsižvelgti ir į ES prioritetus, ypač į euro zonos situaciją.

„Spręsdami ekonominius ir socialinius iššūkius, kurie būdingi kiekvienai valstybei narei atskirai, turime atsižvelgti ir į Europos Sąjungos prioritetus, į euro zonos situaciją, ir labai svarbu, kad tuos prioritetus valstybės narės integruotų į savo metinius planus“, – konferencijoje kalbėjo eurokomisaras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Exit mobile version