Prieš televizijos kameras įspūdingai bokso kriaušę talžiusiam ministrui pavyko pačiam išvengti skaudžių smūgių einant tiesiogines pareigas, tačiau nepatogia ašaka Eimučiui Misiūnui iki šiol lieka Migracijos departamentas.
Vidaus reikalų ministerijai (VRM) pavaldus biurokratinis Leviatanas dėmesį į save atkreipė sprendimais, neleidusiais Lietuvoje įsikurti keliems verslo pradininkams ar, pavyzdžiui, Rusijos valdžią kritikuojančiam žurnalistui Jevgenijui Titovui, nors svetingai sutiktas jo tėvynainis, siejamas su Vladimiro Putino aplinka. Nuo kurio galo imtis sisteminių reformų, atrodo, ministerijoje dar neišsiaiškinta. E. Misiūno mintis likviduoti departamentą ir jo funkcijas perskirstyti policijai prislopo, tačiau nepasitenkinimas departamento vadovės darbu išliko, net, atrodo, įgavo tarpasmeninio konflikto atspalvį.
VRM pasižymėjo ir viena keisčiausių iniciatyvų, bet ji buvo numarinta vos gimusi – vasaros pabaigoje pateiktos įstatymo pataisos dėl Valstybės apsaugos departamento veiklos praplėtimo iki „vadovybės autoriteto saugojimo“.
Žmogaus teisių stebėtojams ir prezidentei bei opozicijai užteko aptakiai suformuluotų ir potencialiai pavojingų frazių, kad pasiūlymas grįžtų į stalčių. E. Misiūnui pavyko be didelio pasipriešinimo pradėti pertvarką ministerijoje. Joje, kaip kalbama, turėtų nelikti apie dešimtadalio darbuotojų, o kitiems didėtų algos.
Reforma laukia ir ugniagesių, neseniai atsisakiusių protesto idėjos – susitarus dėl didesnių atlyginimų, šis buvo atšauktas. Visgi gali būti, jog, pažadų nevykdant sklandžiai, kils į policijos reformos atoveiksmį panašus nepasitenkinimas. O pasitikėjimo šios profesijos atstovų akyse E. Misiūnas tikrai nepadidino nesenu ir gana arogantišku komentaru apie ugniagesių norą turėti du specialios aprangos komplektus.
Rezultatai – 5
Profesionalumas – 8
Reputacija – 7
Populiarumas – 6
Vidurkis – 6,5
Stasys Šedbaras, vidaus reikalų ministras 1998–1999 m.:
„Galiu pasidžiaugti, kad ministras suprato, jog reikia ne laužyti esamą sistemą, o ją tobulinti.“