Tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą siekdama įvertinti, ar parlamentaras Artūras Skardžius nepadarė korupcinių nusikaltimų, dalyvaudamas svarstant teisės aktus dėl vėjo energetikos, kai tuo pat metu nuomojo žemės sklypus vėjo jėgainių verslui plėtoti.
„Atliekant tyrimą bus surinkti, išanalizuoti duomenys ir įvertinta, ar buvo padaryta korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų rengiant ir svarstant atskirus teisės aktų projektus, kuriais reglamentuojamas vėjo energetikos ir kitų atsinaujinančių išteklių energetikos rūšių plėtros skatinimas“, – rašoma STT pranešime.
Tyrimas pradėtas gavus parlamentarų kreipimąsi. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas.
Naujienų portalas 15min.lt pranešė, kad A.Skardžiaus šeima gauna pajamų iš vėjo energetikos vystytojų, o politikas rengia įstatymų pataisas, susijusias su atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Portalo teigimu, jėgainių parką Šilutės rajone valdo 2005-aisiais „Lietuvos energijos“ skelbtą konkursą laimėjusi „Naujoji energija“, ji nuomojasi sklypus iš bendrovės „Renovacijos partneriai“, o ši – iš vietos gyventojų, įskaitant ir A.Skardžiaus šeimą. Per metus už beveik 27 hektarų sklypo nuomą A.Skardžiaus šeima gauna 24 tūkst. eurų.
Parlamentaras tikina, kad jo veikla Seime niekaip nesikerta su šiomis pajamomis, nes jis tik nuomoja žemę. Portalas nurodo, kad nuo 2012 metų A.Skardžius dalyvavo Seime rengiant mažiausiai penkis teisės aktus, susijusius su elektros energija ir atsinaujinančiais ištekliais, pateikė mažiausiai aštuonis pasiūlymus, susijusius su šia sritimi. Paviešinus šią informaciją, A.Skardžius sustabdė narystę socialdemokratų partijoje. A.Skardžius yra Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos narys.
Pats A.Skardžius sveikina pradėtą tyrimą sakydamas, kad ir Seime siūlė pradžioje įvertinti jo teikiamus teisės aktų pasiūlymus antikorupciniu požiūriu.
Pats A.Skardžius sveikina pradėtą tyrimą sakydamas, kad ir Seime siūlė pradžioje įvertinti jo teikiamus teisės aktų pasiūlymus antikorupciniu požiūriu. „Aš tai vertinu labai gerai, tegul patikrina, nes tokių (korupcinio pobūdžio teisės aktų – BNS) nesu teikęs“, – BNS sakė politikas.
Seimas praėjusią savaitę pavedė Antikorupcijos komisijai ištirti galimą parlamentaro interesų konfliktą. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) medžiagą perdavė Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.