Ilgai ieškotą butą dizainerės šeima rado sostinės senamiestyje atstatytame istoriniame name. Unikali aplinka padiktavo ir būsimų namų stilių. „Kurdama interjerą atsižvelgiau į aplinką. Tai eklektiškas butas, modernumas sumaišytas su klasika, kuri taip pat interpretuota savaip“, – pagrindinę idėją pristato K. Lastauskaitė-Pundė.
Užėjęs patenki į nedidelį holą, dalijantį butą į du sparnus. Per visą sienos aukštį padaryta sieninė dvispalvė spinta. Skirtingos spalvos pasirinktos ne veltui. Taip, anot dizainerės, vizualiai sumažinamas spintos masyvumas.
Dviejų spalvų idėja perkelta ir į vaikų kambarį bei vonią. „Kadangi du maži vaikai turi daugiausiai daiktų, jiems pastatėme didžiulę spintą“, – aiškina K. Lastauskaitė-Pundė. Kambario siena taip pat yra dvispalvė. Horizontaliai ją į dvi dalis skiriantis dažymo būdas vizualiai sumažina aukštį ir nukelia į praeitį, pabrėždamas namo istoriją.
Originalios lubos su išlikusiais apvadais ir freskos fragmentu pasirodė esanti jautriausia buto vieta, todėl prie jų remontuojant liestasi minimaliai. Netikėtu atradimu darbuojantis tapo niša sienoje. Dizainerė nusprendė ją panaudoti būtinai įrangai paslėpti ir užmaskavo dekoratyviomis aukso spalvos durelėmis.
Visas buto erdves jungia originalios arkos. Vienoje, vedančioje į miegamąjį, K. Lastaukaitė-Pundė suprojektavo dvivėres duris. Jos pabrėžia arką ir užtikrina privatumą.
Šeimininkė pasakoja, kad kuriant miegamąjį teko taikytis prie ilgos siauros erdvės. Kad būtų patogu judėti, ji nenorėjo jokių pertvarų ir jas pakeitė aukštais nestandartiniais baldais. Erdvę į dvi dalis dalija drabužinė, tarnaujanti ir kaip spinta, ir kaip sienelė. „Ji yra vienas elementas, todėl nedalina erdvės pusiau. Be to, kambario lubos labai aukštos, todėl norėjosi, kad čia atsirastų toks gaubiantis akcentas“, – paaiškina projektuotoja.
Šalia lovos esančios medžio masyvo kaladės sufleruoja apie kūrėjos simpatiją kaimiškiems, nenugludintiems interjero daiktams. Tautiniai elementai pasikartoja ir gyvenamojoje erdvėje: virš didelės sofos supasi šiaudinis sodas, šalia ąžuolinio valgomojo stalo stovi austine medžiaga aptrauktos kėdės. „Man tai – labai brangus ir gražus dalykas“, – sako kūrėja.
Visi baldai gaminti specialiai šiai vietai. Dizainerė sako, kad planuojant, kaip estetiškai sutalpinti buities reikmenis, teko gerokai pasukti galvą. Vengiant standartinių spintų ir lentynų, namuose atsirado stilingų daugiafunkcių baldų.
Gyvenamajame kambaryje arką „apsikabinęs“ baldas iš virtuvės pusės tarnauja kaip indauja, iš svetainės – kaip lentyna knygoms sudėti. „Ši spinta atrodo gana lengva, bet yra labai talpi“, – pastebi K. Lastauskaitė-Pundė. Lengvumo įspūdį pabrėžia ir nuo viršaus svyrantys augalai.
Gyvenamojoje erdvėje sumontuota didžioji spinta, anot projektuotojos, atrodo tarsi slaptas praėjimas į miegamąjį. Šiame daugiafunkciame balde yra vietos televizoriui, knygoms, sudėti vonios reikmenims, kuriuos patogu pasiimti einant į vonios kambarį, ir net katino namas. „Kai viską iki smulkmenų apgalvoji, išvengi įvairių pastatomų daiktų“, – sako Kristina Lastauskaitė-Pundė.
Gerai įrengta ir virtuvė. Nors šeimininkai turi du mažus vaikus ir daug gamina, iš anksto apgalvotos smulkmenos padeda išvengti dažnai šiai erdvei būdingo chaoso. „Projektuojant man labai svarbu sukurti patogią buitį: kur stovės indai, kur bus rankšluostinė“, – apie tvarką interjere kalba dizainerė.
Auksine medžiaga apklijuotas gartraukis atkartoja į gyvenamąją erdvę vedančią tokios pat spalvos arką ir nišą dengiančias slaptas dureles. „Auksinė vyraujančiai pilkai suteikia šilumos ir sukuria modernumo, prabangos, puošnumo jausmą, nes gražiai susilieja su paveldo aplinka. Be to, norėjosi šiek tiek kontrasto“, – tauraus metalo spalvos atsiradimą interjere pagrindžia K. Lastauskaitė-Pundė.
Dizainerė atkreipia dėmesį, kad sienos, grindys atspindi tradicijas, o baldai ir jų elementai – mūsų dienas. „Tai kartu su buto aplinka sukūrė eklektišką ir elegantišką harmoniją, ramią, tačiau ne nuobodžią, vietomis netikėtą ir savitą“, – apibendrina ji.