(Leono Garbačausko fotografija)

Darbas tarp sūpynių ir braškių

Darbas tarp sūpynių ir braškių

Jau pirmi žingsniai ryškiaspalviame „Danske Bank“ padalinio „MobileLife“ biure lydimi banko erdvei neįprastų sprendimų. „Netradiciniam mąstymui reikalinga ir netradicinė aplinka“, – įsitikinęs IT srities profesionalus subūrusio biuro vadovas Vytautas Ašeris.

Vos įėjęs į biurą, pamatai tamsią sieną, simbolizuojančią tradicinę banko aplinką. Tolstant nuo įėjimo, ji pereina į mėlyną, atspindinčią banko atributiką, o dar toliau prasidedanti ryškiai žalia perteikia inovatyvumo, netradiciškumo idėją. Būtent taip spalvų pasirinkimą „iškoduoja“ biuro vadovas.

Perėjus tunelį primenantį koridorių, aplanko pojūtis, tarsi būtum nusikėlęs į ateitį. Visą parą veikianti Lietuvos ir Danijos „MobileLife“ biurų transliacija, ekranai, atpažįstantys darbuotojų nuotaiką ar norimą pasiskolinti knygą, sušlapusią avalynę šildantys kilimėliai, vienu spustelėjimu rezervuojamos susitikimų erdvės, stalai, ant kurių galima rašyti, dviaukštė lova poilsiui – tai tik dalis išmanių darbovietės sprendimų. „Norime, kad darbuotojas jaustų dėmesį, žinotų, kad čia juo rūpinamasi“, – paaiškina V. Ašeris.

(Leono Garbačausko fotografija)

Skirtingas funkcijas atliekančių komandų nariai turi atskiras darbo vietas su per visą patalpą einančiomis sienomis, ant kurių gali laisvai piešti ir rašyti. Norintys padirbėti individualiai gali rezervuotis susitikimų kambarį ar nuklysti į vieną iš pusiau uždarų erdvių prie lango, pro kurį atsiveria Neries ir Naujamiesčio rajono panorama.

Susitikimų kambariai, dar į juos neužėjus, kelia smalsumą pavadinimais „Sauna“, „Tailandas“ ar „Juodasis kambarys“. Dar labiau nustebina neįprastas jų planas – pakopomis kylančios sėdimosios vietos, primenančios pirties patalpą, minkštasuoliai ar ratu iškabintos sūpynės. „Visa tai leidžia atsipalaiduoti, išlaisvina mąstymą ir nesuvaržo“, – netradicinius sprendimus pateisina padalinio vadovas. Kiekviename kambaryje kabo po ekraną, kuris naudojamas pokalbiams su kolegomis iš Danijos: „Vaizdo pokalbiai leidžia ilgiau išlaikyti dėmesį, todėl daug efektyvesni. Kalbėdamiesi skiriame laiko ir gyvenimiškiems reikalams – domimės, kaip sekasi kolegoms. O kai tik įmanoma, stengiamės susitikti su jais gyvai“, – pasakoja biurokratinio bendravimo su savo darbuotojais vengiantis V. Ašeris.

(Leono Garbačausko fotografija)

Visgi kai kurie kolegos pageidauja darbuotis ir organizuoti susitikimus tradicinėje aplinkoje, todėl atsvara inovatyviam dizainui būtina. Tai ne tik oficialesnio stiliaus darbo kambariai. Į realybę iš inovacijų pasaulio darbuotojus sugrąžina ir tokios detalės kaip patefonas ar knygų lentyna.

(Leono Garbačausko fotografija)

Daugelis erdvių yra daugiafunkcės: laisvalaikio kambarys su stalo teniso stalu gali virsti patalpa susirinkimams ar mankštai. Biure atsirado miegui skirta erdvė, kuri taip pat gali būti naudojama poilsiui tylioje aplinkoje ar skaitymui. Uždarumo erdvėms suteikia iš visų pusių jas gaubiančios užuolaidos, kurias, esant poreikiui, galima užskleisti. Kaip tik dėl užtrauktų užuolaidų turime progą tik akies krašteliu žvilgtelėti į darbuotojų laisvalaikio akimirką. „Viskas priklauso nuo vidinės kultūros, – pasiteiravus, kaip išvengiama su namų jaukumu siejamo tingulio ir mažesnio darbingumo, atsako V. Ašeris. – Mes savo darbuotojais pasitikime, esame kaip šeima.“

(Leono Garbačausko fotografija)

Vietoje įprastų kambarinių augalų „MobileLife“ patalpose žaliuoja braškės, pomidorai, aplink pertvarą apsisukęs vijoklis. „Moksliniais tyrimais nustatyta, kad augalai didina produktyvumą ir kūrybiškumą. Tačiau norėjome kuo mažiau įprastiems biurams būdingų detalių. Dalis šių augalų buvo atvežti iš namų, o tai leido ir sumažinti išlaidas“, – pastebi pašnekovas. Vazoniniai augalai – ne vienintelė visose biuro erdvėse pasikartojanti detalė. Išskirtinis akcentas yra ranka ant sienų pieštos iliustracijos su žymių veikėjų portretais ir legendinėmis, įkvėpimo pliūpsnį suteikiančiomis jų frazėmis. Štai, pavyzdžiui, sporto salėje darbuotojus motyvuoja boksininko Muhamedo Ali, o vienoje iš komandinių darbo erdvių – filmo „Žmogaus su randu“ herojaus atvaizdas.

Galimybė eksperimentuoti formomis, spalvomis, dizainu, technologinėmis naujovėmis „MobileLife“ atsivėrė ne vien todėl, kad čia buvo ieškoma būdų sukurti įkvėpimą išlaisvinančias erdves. „Biurą įrenginėjome sau, atsižvelgdami į komandos poreikius. Tuo padaliniai ir skiriasi nuo paties banko, kurio interjeras kuriamas ne tik darbuotojams, bet ir lankytojams“, – pastebėjimais dalijasi V. Ašeris. – Nors biuras jau įrengtas, tačiau jo aplinka nuolatos adaptuojasi prie darbuotojų poreikių.“

(Leono Garbačausko fotografija)

(Leono Garbačausko fotografija)

Komentarai

  • Vau, svajonių biuras. Labai sveikinu tokį vadovo požiūrį į laisvumą darbe ir darbuotojų poreikius. Modernūs sprendimai, erdvės ir biuro baldai sukuria visai kitą atmosferą darbe, iš karto atsiranda motyvacija dirbti, o tada, kad ir nesi suvaržytas, padarai daugiau ir geriau.

  • Tikrai šiuolaikiškas požiūris į darbuotoją. Neretai geriausios mintys kyla neoficialioje aplinkoje, nuėjus atsikvėpti nuo monitorių. Tikrai labai nedaug įmonių Lietuvoje tą jau supranta. Tiesa, biuro pertvaros būna daug žaismingesnės, ne tokios griežtos. Nors galimybė ant jų rašyti ar piešti tikrai įdomi.

Rodyti visus komentarus (2)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų