Biuras įsikūręs istoriniame pastate, todėl jį galima laikyti gana erdviu – architektams teko suvaldyti beveik puspenkto šimto kvadratinių metrų. Prieš tai šiose patalpose veikė konceptualių baldų galerija-parduotuvė, tačiau iš jos naujasis biuras „paveldėjo“ labai nedaug. Kaip pasakojo „Inblum“ architektai Dmitrij Kudin ir Laura Malcaitė, teko pakeisti net buvusią ventiliacijos sistemą: kukliai lankomos galerijos-parduotuvės ir biuro, kuriame kasdien darbuojasi kelios dešimtys žmonių, poreikiai labai skirtingi.
Per pastaruosius metus „Inblum“ sukūrė ir pirmuosius du bendrovės „Wix.com“ biurus, tad šįsyk kryptis jau buvo aiški: šviesu, modernu, praktiška. Toje pačioje erdvėje turėjo tilpti ir bendros darbo zonos, ir patalpos, kuriose būtų galima rengti uždarus susitikimus ar privačiai kalbėtis telefonu.
Naujasis „Wix.com“ biuro interjeras lengvas, lakoniškas, tačiau, atidžiau įsižiūrėjus, čia galima pamatyti įdomių, netikėtų detalių, pasikartojančių žaismingų formų. Kaip pasakoja architektas D. Kudin, pagrindinį toną interjerui suteikė sienose išryškėjančios autentiškos mūro arkos – jos paliktos gana grubios, nenuglaistytos, o žvalgantis po biurą įdomu ieškoti jų pasikartojimo: perėjimuose iš vienos patalpos į kitą, nišose. Į šį formų žaidimą įsitraukia net ir specialiai pagaminti milžiniški balti šviestuvai.
Biure darbuojasi IT specialistai, dažniau dėvintys ne solidžius kostiumus, o spalvotus džemperius ir avintys sportinius batelius. Taigi neatsitiktinai tokiai jaunai, kosmopolitiškai komandai skirta erdvė irgi nėra dirbtinai solidi ir įpareigojanti, bet jauki, sava ir patogi. Jaukumą kuria minkšti pastelinių spalvų baldai (iš jų pirmiausia į akį krenta rausvas fotelis!), balti darbo stalai ir daiktadėžės ant ratukų, virš galvos – pilkos betoninės lubos, o pasitarimų kambarių sienos dengtos šviesios medienos plokštėmis.
Didžiąją dienos dalį biure praleidžiantys darbuotojai turi ir žaidimų kambarį, skirtą atsipalaiduoti, ir jaukią virtuvę, kurios sienas puošia iliustratorės Eglės Žvirblytės darbai. Beje, nors užsakovai tokios užduoties neformulavo, jie mielai priėmė architektų idėją biurą „paskaninti“ šiuolaikiniu menu – čia galima rasti ir dar vienos lietuvės iliustratorės darbų, ir porą žinomo menininko Dominyko Gutausko kūrinių.
Programuotojai darbuojasi dviejose pagrindinėse biuro patalpose, tačiau kiekvienas turi ir privatumo – erdvę dalina akustinės pertvaros, tad aišku, kur kieno zona. O nedidelių grupelių pasitarimams, vaizdo konferencijoms ir panašiems poreikiams skirtos minėtosios atskiros patalpos.
Įdomi detalė: pasak D. Kudin ir L. Malcaitės, šis biuras, kaip ir daugybė pastaruoju metu įrengiamų visame pasaulyje, demonstruoja, jis, kaip atvira erdvė (open space office), pamažu atgyvena. Kodėl? „Nes išsivadavę iš kabinetinės sistemos, uždarumo ir iškart įšokę į bendras erdves ilgainiui pamatėme, kad ir ji turi trūkumų“, – samprotauja architektai. Tad dabar ieškoma aukso vidurio tarp bendrumo ir privatumo, atvirumo ir uždarumo. Panašu, kad „Wix.com“ biure šią idėją pavyko sėkmingai įgyvendinti.