Kalbėdamas apie studijos „Rimartus“ įgyvendintą projektą dizaineris Rimantas Špokas pabrėžia, kad anksčiau buto erdvės buvo suskirstytos neefektyviai, visiškai neišnaudotos jo teiktos galimybės, todėl darbai prasidėjo nuo planavimo. „Didžiausią dėmesį skyrėme funkcionalių ir universalių erdvių formavimui, architektūriniam kontekstui. Dviejų kambarių buto patalpos buvo perplanuotos pagal šeimininkų poreikius. Įrengėme antrą aukštą, du vonios kambarius, drabužinę ir stoglangius. Būstas įgavo visai naujų funkcinių savybių, tapo daug erdvesnis“, – aiškina dizaineris.
R. Špokas pasakoja, kad buvo atsižvelgta į šeimininkų – jaunos poros – pageidavimą gyventi paprastame, nereikalingomis puošniomis detalėmis neapkrautame bute su gatvės stiliaus prieskoniu. Pagal užsakovo norą kurdami urbanistinio stiliaus interjerą projektuotojai atsižvelgė ir į aplinką – pastatą supa gamta: šalia ežeras, pušynėlis, todėl viduje išlaikytas vientisumas ir tvarka.
„Šį loftą kurti buvo vienas malonumas“, – tvirtina R. Špokas, nors pripažįsta: būta ir sudėtingų momentų. Pavyzdžiui, perplanuojant erdves, kai reikėjo labai kompaktiškai sutalpinti vonios patalpas. Kad neprarastų vertingo ploto, architektams teko skaičiuoti ir „gaudyti“ kiekvieną centimetrą. „Sukome galvas, kaip sąlygiškai nebrangiai įrengti butą ir sykiu turėti kokybiškus, ilgaamžius bei estetiškai priimtinus daiktus. Bet šitas klausimas –mus kasdien lydintis dalykas“, – šypsosi interjero dizaineris.
Kai kurie sprendimai gimė improvizuojant. Pavyzdžiui, laiptai pagaminti iš metalinio konstruktyvo ir pakopų, naudojamų pastatų išorėje evakuaciniams laiptams įrengti, antresolė sukonstruota iš metalinių statybinių profilių, o turėklai pagaminti iš metalinių tvorų tinklų.
Konstrukcinės sijos, atviro mūro fragmentai tapo interjero dalimi – šitaip išgautos urbanistinėms erdvėms būdingos įdomios tekstūros. Interjerą pagyvina mediniai elementai: grindys, baldų detalės, virtuvės baro šukuotų ir tonuotų dailylenčių fragmentai bei jaukus taškinis apšvietimas.
Kūrybingai parinkti ir baldai. R. Špokas pasakoja, kad įvairios detalės buvo nestandartinės gamybos ir komplektuotos pasitelkiant fantaziją. „Puikus akcentas – paprastos medinės fasadų dailylentės, „Ikea“ lentynų laikikliai labai tiko mūsų lentynoms. Šviestuvus jungėme, kaip norėjome, ir laidus vyniojome ant sijų. Taip sukūrėme norimas detales“, – apie kūrybos procesą pasakoja interjero dizaineris.
Pirmame aukšte suprojektuota bendra virtuvės ir svetainės erdvė, miegamasis su vonios kambariu, koridorius, dušo ir skalbyklos patalpa. Išraiškingu buto akcentu tapo virš virtuvės įrengta poilsiui ir meditacijai skirta antresolė, į kurią veda metaliniai asketiško dizaino laiptai. Šalia jos atsirado drabužinė.
Viena iš pagrindinių interjero spalvų – juoda. Nors ji optiškai sumažina erdvę, tačiau, dizainerio nuomone, ir koncentruoja, suteikia daugiau prietemos ir jaukumo. Juoda čia ne tik virtuvė, bet ir miegamojo siena, vonios kambarys, durys, jungikliai, rankenėlės bei kitos smulkios detalės.
Interjere vyraujančios juoda ir balta spalvos pasirinktos bendru užsakovų ir architektų sutarimu. Kaip aiškina R. Špokas, tam, kad nebūtų fiksuota kuri nors konkreti spalva, nuotaika ar derinys, prie kurio reikia derintis. „Žmonės skirtingi. Vieni mėgsta žemės atspalvius, jiems tik tuomet jauku. Kiti renkasi ryškesnes spalvas, ir visi kiti variantai nuobodūs, o treti jaučiasi geriausiai, kai aplinkoje nėra įkyrių spalvų ar visur vyrauja rusvi ir šilti kreminiai atspalviai“, – sako jis.
Juoda parinkta ir visiems konstrukciniams elementams. Pasak R. Špoko, taip ją naudojant viskas sujungiama į darnią visumą ir sukuriama interjero struktūra, kuri kartu yra ir detalės.