Site icon sekunde.lt

Britanijos karališkoji šeima Lenkijoje pradėjo „Brexit“ diplomatijos turą

(Reuters nuotr.)

Kembridžo kunigaikščio ir kunigaikštienės kelionės į Lenkiją tikslas – pabrėžti draugiškus Europos Sąjungą paliekančios Britanijos ryšius su ES. Jie sveikinosi su žmonėmis ir dalijo autografus, aplankė svarbius abiejų šalių draugystę pabrėžiančius objektus.

Iš Varšuvos oro uosto automobilių kortežas juos atvežė iki prezidentūros rūmų, kur jie susitiko priešpiečių su prezidentu Andrzejumi Duda ir pirmąja šalies ponia Agata Kornhauser-Duda bei apsilankė rūmų soduose. Po priešpiečių karališkąją porą sutiko didelė minia žmonių, mojuojančių Britanijos ir Lenkijos vėliavomis.

Per vėliau surengtą iškilmingą priėmimą Lazenkų parke princas Williamas išklausė abiejų šalių nacionalinių himnų ir lenkiškai palinkėjo visiems gero vakaro.

„Mes Jungtinėje Karalystėje nepaprastai vertiname savo ryšius su Lenkija“, – princas sakė svečiams.

Opus klausimas Lenkijai

Ši kelionė į Lenkiją ir Vokietiją oficialiai nesiejama su Britanijos ir ES diplomatiniais ryšiais, bet britų žiniasklaida jį vadina „Brexit“ diplomatijos turu.

Netikėtas Londono sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos Lenkijoje yra itin opus klausimas. Britanijoje gyvenantys beveik milijonas lenkų yra didžiausia atvykėlių iš ES mažumos bendruomenė, o jos ateitis po „Brexit“ vis dar nėra aiški.

„Šiandien galima labai džiaugtis mūsų šiltais ryšiais… Lenkų kalba dabar yra antroji labiausiai vartojama kalba Jungtinėje Karalystėje; auga ištisa jaunimo karta, kuri jaučiasi esanti tik tiek britiška, tiek lenkiška, – pabrėžė princas Williamas. – Tokie ryšiai – diplomatiniai, kariniai, kultūriniai – suteikia didelį pažadą ir galimybių ateičiai.“

Lenkų kalba dabar yra antroji labiausiai vartojama kalba Jungtinėje Karalystėje; auga ištisa jaunimo karta, kuri jaučiasi esanti tik tiek britiška, tiek lenkiška.

Į pirmąjį oficialų vizitą į Lenkiją karališkoji pora pasiėmė ir savo vaikus princą George’ą, kuriam šeštadienį sukaks ketveri, ir dvimetę princesę Charlottę.

Tikimasi, kad vaikai pritrauks daug dėmesio šioje kelionėje, kurią Britanijos žiniasklaida vadina mėginimu suminkštinti Britanijos „Brexit“ diplomatiją. Varšuvos Belvederio rūmuose, kuriuose apgyvendinta karališkoji šeima, buvo įrengta vaikų žaidimų aikštelė.

Walesa, Holokaustas ir „Airbus“

Pirmadienį karališkoji pora taip pat aplankė Varšuvos sukilimo muziejų.

Antradienį Williamas ir Kate keliaus į prie Baltijos jūros esantį Gdanską, taip pat aplankys netoli šio miesto veikusią Štuthofo nacių koncentracijos stovyklą.

Gdanske jiedu pabuvos Europos solidarumo centro muziejuje, pasakojančiame apie prodemokratinį „Solidarumo“ judėjimą, vienintelę laisvą profesinę sąjungą sovietiniame bloke.

Karališkoji pora ketina susitikti su Lenkijos laisvės ikona Lechu Walesa – buvusiu „Solidarumo“ lyderiu, Nobelio premijos laureatu ir pirmuoju demokratiškai išrinktu šalies prezidentu.

Williamas ir Kate taip pat turėjo progą susipažinti su moderniąja Lenkija per susitikimą su jaunais šalies verslininkais, pirmadienį surengtą vieno Varšuvos dangoraižio viršuje.

Planuojama, kad Kembridžo kunigaikštis ir kunigaikštienė aplankys Gdanske esančią naują Williamo Shakespeare’o teatrą, kur susitiks su aktoriais, vilkinčiais Britanijos karalienės Elžbietos I laikų kostiumus.

Planuojama, kad Kembridžo kunigaikštis ir kunigaikštienė aplankys Gdanske esančią naują Williamo Shakespeare’o teatrą, kur susitiks su aktoriais, vilkinčiais Britanijos karalienės Elžbietos I laikų kostiumus.

Trečiadienį jiedu išvyks į Vokietiją, kur princas Williamas, turintis sraigtasparnio piloto kvalifikaciją, aplankys aviacijos milžinės „Airbus“ mokymų centrą ir lainerių „Airbus A320“ surinkimo liniją.

Be to, pora aplankys Holokausto muziejų ir dalyvaus iškilmingame priėmime Didžiosios Britanijos ambasadoriaus rezidencijoje Berlyne.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

 

Exit mobile version