Vos įžengus ir ėmus dairytis po viršutiniame, 4-ajame, aukšte įsikūrusį biurą, iškart pakeri kontrastas: erdvioje, modernioje patalpoje prie kompiuterių darbuojasi inžinieriai, programuotojai – tie, kam svarbu naujausios technologijos, greitis, racionalumas, o čia pat už langų – senamiesčio panorama su šimtmečių istoriją menančių pastatų stogais, bažnyčių bokštais.
Kaip vedžiodama po naująjį biurą pasakoja prekės ženklo „TransferGo“ vadovė Aurelija Petrauskytė-Latakė, per penkerius veiklos metus tarptautinių finansinių perlaidų startuolis „TransferGo“ augo itin veržliai, tad darbuotojai senajame biure tiesiog nebetilpo. Todėl ir prireikė naujos, šįkart net 1 000 m2 erdvės. Joje turėjo tilpti ne tik esami įmonės darbuotojai ar laikinai atvykstantieji padirbėti iš biurų kitose Europos sostinėse, bet ir priimami nauji žmonės. Šiame biure kaita ir judėjimas juste juntami – ne visos erdvės jau užpildytos stalais, čia tebevyksta žmonių ir daiktų judėjimas. Akivaizdu, kad plėtros bendrovė nė neketina lėtinti.
Kaip pasakoja architektė I. Folk, prieš pradedant kurti naująjį „TransferGo“ biurą, gautosios patalpos nė iš tolo nepriminė dabartinių – visas aukštas buvo padalintas į daug skirtingų biurų, vietoj bendrų erdvių buvo daug ilgų, neapšviestų koridorių. Taigi pirmiausia vyko griovimo darbai. Dabar viskas pasikeitę neatpažįstamai: daug baltos spalvos, o pro langus ir stoglangius srūva dienos šviesa.
„TransferGo“ biuras suprojektuotas taip, kad jį galima apeiti ratu – ši idėja patiko ir architektei, ir užsakovams. Tiesa, biuras nėra visiškai vientisas, pavyzdžiui, vienoje pusėje stovi medžio ir stiklo pertvaros – kad jaukiai jaustųsi Klientų aptarnavimo skyrius, o kitoje pusėje IT specialistams sukurta labiau minimalistinė aplinka, naudojant metalo ir stiklo pertvaras.
Savotiška biuro širdimi – vieta, kur galima susitikti, pabendrauti, pasistiprinti – tapo virtuvė, į kurią galima patekti iš dviejų pusių. Čia pastatyti bendri stalai, netrūksta minkštasuolių, kabo stilingi šviestuvai, erdvė funkcionali ir patogi, tačiau ir labai jauki.
„TransferGo“ vyrauja darbinga, susikaupimo kupina atmosfera, tačiau darbuotojai jauni – amžiaus vidurkis 27 metai, tad galima išvysti ir nemažai interjero „prieskonių“ – kad nebūtų pernelyg solidu, racionalu ir teisinga. Pavyzdžiui, vos įėjus į biurą, pasitinka savotiškas amfiteatras – kylanti medinė pakopų konstrukcija, kuri virsta sėdimosiomis vietomis rengiant pristatymus, vykstant pasitarimams, o kai jų nėra – tiesiog poilsio zona, kur galima ramiai šnektelėti.
Tokius laiptus pasiūlė architektė, prasitarusi, kad jai vis kyla noras sodinti žmones aukštai, lyg… medžiuose. Po gigantiškais laiptais įrengtas nemažas pasitarimų kambarys, o ir mažesnių uždarų patalpų – privatiems pokalbiams, skambučiams – kitose biuro vietose netrūksta.
Dienai be rutinos įkvepia ir stovimos darbo vietos, žaidimų erdvė, poilsio zonos su puikiu vaizdu pro langą. Šiame biure yra net minkštasuolis, ant kurio atsisėdus aiktelėti priverčia prieš akis atsiveriantis Gedimino pilies ir kelių bažnyčių vaizdas.
Papildomo žavesio patalpoms suteikia per sienas vingiuojantys abstraktūs piešiniai, kuriuos architektės I. Folk kvietimu sukūrė iliustratorius Arturas Shirinas. Jie nėra atsitiktinės puošmenos: nufotografavus visus iš eilės, gimsta trumpa vaizdo istorija apie monetą ir jos kelionę.
Nors šviesos, veiksmo ir peno akims netrūksta ir biure, „TransferGo“ darbuotojai turi ir dar vieną privilegiją – pasakišką panoramą atveriančią lauko terasą ant stogo, kurią jau spėta panaudoti bendravimo su technologijų srities kolegomis vakarėliui. O juk visa vasara dar prieš akis!