Pasitikėjimas yra svarbiausia architekto ir užsakovo santykių prielaida, nuo kurios priklauso galutinis rezultatas. Tuo I. Prunskaitė neabejoja. Dizainerė nuo pat pradžių su savo klientu, teisės srityje dirbančiu keturiasdešimtmečiu specialistu, sutarė, kad jos žodis kuriant maždaug 50 m2 buto Naujamiesčio rajone, Vilniuje, interjerą bus lemiamas.
Tiesa, ir pats klientas nebuvo itin pretenzingas, o pagrindinis jo reikalavimas – jaukūs namai, kuriuose būtų patogu gaminti maistą. Vis dėlto tam, kad būtų įgyvendintas šis iš pirmo žvilgsnio paprastas reikalavimas, prireikė iš naujo suplanuoti visą buto erdvę.
„Buto interjero projektavimą pradėjau nuo tuščios stačiakampio formos erdvės, visos funkcinės zonos buvo numatytos iš naujo, – pasakoja dizainerė. – Svarbiausius klausimus išsprendėme pačioje pradžioje, o įvairioms detalėms vietą šiuose namuose radome per ateinančius metus.“
Daugiabučio projekto plėtotojas kažkodėl įsivaizdavo, kad plačiausi buto langai turėtų būti miegamajame, o svetainėje užteks mažesnio lango su vaizdu į šalia esantį daugiabutį. Tad pirmas darbas, kurį padarė I. Prunskaitė, – sukeitė miegamąjį su svetaine.
Taip į butą pavyko įleisti kur kas daugiau natūralios šviesos, kuri dabar apima virtuvės zoną ir svetainę. O šiek tiek saulės spindulių gali patekti net ir į vonios kambarį, nes čia panaudotas neįprastas sprendimas – dviejų dalių stiklinės durys priešais pagrindinius buto langus.
„Vonios dažniausiai įrengiamos be natūralaus apšvietimo, nes jos atlieka tik sanitarinio mazgo funkciją. Šiame bute vonia tapo trečiu kambariu, o pagrindinė idėja – būdamas vonioje gali matyti svetainę ir vaizdą pro jos langą“, – sako I. Prunskaitė.
Kai bute būna svečių, stiklinės durys užrakinamos, už jų užtraukiamos užuolaidos, o įeiti į vonią galima pro kitas, įprastas, duris.
Jaukumo jausmą bute sustiprina ne tik natūrali šviesa, bet ir kontrastingi apdailos elementai. Pavyzdžiui, dizainerė nusprendė palikti nė kiek nepadailintas betonines lubas, kurios pradžioje sukėlė kliento nuostabą. Tačiau jos padėjo išryškinti pilkšvai rudo atspalvio medį, kuris bute panaudotas ne tik kaip grindų danga.
„Paliktos betoninės lubos tarytum padiktavo, kad miegamojo ir svetainės sienų dekoravimui turėtų būti naudojamos medinės lentelės, sukomponuotos eglutės raštu. Klientas galutiniu rezultatu buvo patenkintas“, – teigia I. Prunskaitė.
Be to, nuosaikios apdailos medžiagų paviršių spalvos suteikia galimybę buto interjerą kurti naudojant įvairius akcentus: vazas, skulptūrėles ir didelio formato spaudinius. Erdves ypač pagyvina plačialapiai kambariniai augalai. Dizainerės teigimu, kambarinių gėlių, kaip ir meno kūrinių, potencialas dar neišnaudotas – jų bute ateityje galėtų atsirasti dar daugiau.
Siekdama patenkinti buto savininko poreikį gaminti maistą, virtuvės zonoje I. Prunskaitė suprojektavo gana ilgą salą su įmontuota virykle. Nors iš pradžių svetainėje buvo numatyta vieta ir virtuviniam stalui, pastarojo baldo atsisakyta. Taip sutaupyta erdvės, o ant metalinio rėmo pakelta sala su akmens stalviršiu pasirodė esanti pakankamai elegantiška ir patogi, kad atstotų stalą.
Kitas akį traukiantis baldas – miegamojo spinta, kuri suprojektuota taip, kad jos durys atrodytų tarytum šiek tiek pravertos. „Kurdama šią spintą norėjau išgauti tokią plokštumos faktūrą, kuri pagyvintų kambario vaizdą, o ne taptų tik atitvara drabužiams ir kitiems daiktams. O spintos šone padarytos lentynėlės, kurios padeda išvengti tunelio efekto įeinant pro miegamojo duris“, – sako dizainerė.
Baldas, kuris bute atsirado šeimininko iniciatyva (bet pritarus I. Prunskaitei), yra kabamasis fotelis. Nors šis baldas buvo skirtas naudoti lauke, padėjus kelias pagalvėles, jis sklandžiai įsikomponavo svetainėje ir suteikė jos erdvei daugiau lengvumo. Keli kiti autentiški daiktai, kuriems surasta vietos namuose, – seno medžio kopėtėlės vonioje, atliekančios lentynos funkciją, ir antikvarinis veidrodis.
Ar pradžioje iškeltą tikslą pavyko įgyvendinti? Galutinį įvertinimą pateikė nauja pirkėja. Užsukusi apžiūrėti parduodamo buto, ji pasakė nenorinti iš čia išeiti ir, ilgai nesvarsčiusi, nusprendė jį įsigyti. Tad, nors interjeras kurtas pagal individualius vyriškio poreikius, priimti sprendimai pranoko juos, tapdami kokybiško dizaino atributais, darančiais įspūdį žmonėms, nepriklausomai nuo jų lyties, amžiaus ar profesijos.