Estijos konstitucija šalies vadovui nesuteikia didelių įgaliojimų. Netiesiogiai, tik parlamente renkamas prezidentas be vyriausybės ar parlamento pritarimo negali skirti jokių svarbių valstybės pareigūnų ir atlieka tik šalies reprezentavimo funkcijas. Tačiau T. H. Ilvesas aktyviai dalyvavo Estijos užsienio politikoje ir tapo vienu dažniausiai užsienio žiniasklaidoje cituojamų Rusijos kritikų.
T. H. Ilvesas pagarsėjo kaip puikus oratorius ir intelektualus, įžvalgus politikas, kuris nevengia aštriai kalbėti ir drąsiai stoja į žodžių kovą su bet kokiu oponentu. Puikiai kalbantis angliškai, apgynęs psichologijos bakalauro ir magistro laipsnius JAV universitetuose, Estijos prezidentas mokėjo patraukti žiniasklaidos dėmesį ir pats buvo aktyvus socialinių tinklų dalyvis. Bene garsiausias jo viešas ginčas – atsakymai tviterio žinutėmis ekonomikos Nobelio premijos laureatui Paului Krugmanui, kuris 2012 m. parašė, kad Estijos ekonomika augo anaiptol neįspūdingai. T. H. Ilvesas tuomet jam atsakė: „Nagi, parašykime apie tai, ko visiškai neišmanome, būkime pasipūtę, arogantiški ir globėjiški… galiausiai juk jie tik antrarūšiai.“ Ir dar pridūrė: „Nagi, nusiš**ime ant rytų europiečių: jie prastai moka angliškai ir daro tai, ką sutarė daryti, bei perrenka vyriausybę, kuri yra atsakinga.“ Estijos vadovas nepraleido pro ausis ir Donaldo Trumpo abejonių, ar gintų Baltijos šalis, nes neaišku, ar jos įnešė pakankamą indėlį į NATO. Socialiniuose tinkluose T. H. Ilvesas priminė, kad Estija yra viena iš penkių šalių, kurios gynybos išlaidos siekia 2 proc., ir su amerikiečiais kovojo prieš talibus Afganistane.
Vis dėlto oficialiojoje politikoje T. H. Ilvesas visuomet atrodė kaip džentelmenas. Jo išskirtine įvaizdžio dalimi tapo peteliškės, kuriomis puošdavosi bemaž visomis svarbesnėmis progomis. Prezidento populiarumui iš esmės nepakenkė ir gana skandalingos skyrybos su antrąja žmona Evelin Int, kuri buvo viešai užfiksuota besibučiuojanti su jaunesniu vyru. Išsiskyręs su ja 2015 m., po metų Estijos prezidentas susituokė trečią kartą – vedė latvę Ievą Kupčę.
Labai tikėtina, kad, baigęs prezidento kadenciją spalį, T. H. Ilvesas priims kurį nors iš daugybės kvietimų dėstyti Europos ar JAV universitetuose – jo atstovai patvirtino, kad šalies vadovas jau sulaukė pasiūlymų, tačiau apsispręs tik baigęs kadenciją.