(Leono Garbačausko nuotr.)

Apvalių formų dinamika

Apvalių formų dinamika

Namo Trakų rajone savininkų polinkį į sveiką ir organišką gyvenimą rodo natūralios, ekologiškos medžiagos. Erdviame būste vyrauja kontrastingas lietuviško molio ir kanadietiško kedro medienos derinys.

Viduje atspindėta išorė

Sudėtingą projektą įgyvendinusi japonė architektė Akiko Tutlys kūrė ne tik vidaus planą ir interjero dizainą, bet ir koregavo architektūros sprendinius. Pavyzdžiui, namo stogo forma architektei pasirodžiusi pernelyg agresyvi, nederanti prie vidaus erdvių, todėl pasiryžusi ją keisti, apvalinti. Nesuvaržyta vidaus erdvė, vyraujančios lenktos linijos dabar darniai atliepia sudėtingą, neįprastų formų namo fasadų architektūrą.

Pirmo ir cokolinio aukštų reprezentacinės erdvės yra skirtos gausiems svečiams priimti. Jose įrengtos pokylių ir sporto salės, vaikų žaidimų kambarys, SPA bei atvira virtuvė. Antras aukštas skirtas privatiems šeimininkų poreikiams – jame išdėstyti miegamieji, poilsio zona-biblioteka, vonios kambariai.

Nemažai dėmesio skirta vaikų poreikiams. Realizuota įdomi idėja – vaikų miegamasis antrajame aukšte vertikaliai sujungtas su žaidimų kambariu pirmajame; idėja, pasiskolinta iš gaisrininkų. Tačiau čia ji patobulinta: metalinis vamzdis ne tiesus, o vingriai išlankstytas, tad juo galima ne tik nusliuogti, bet ir užlipti aukštyn. Nuspręsta netgi atsisakyti apsauginės tvorelės – smarkiai raitytos formos vaikui neleisiančios skaudžiai nukristi.

Be liniuotės, be simetrijos

Architektei sunku įvertinti savo indėlį – darbo eigoje būta daug bendrų idėjų su namo savininku ir statybų vadovu. Todėl pagrindinė užduotis buvusi ne įgyvendinti savus sumanymus, o padėti realizuoti šeimininko vizijas. Neįprastas projektas kėlė nemažai iššūkių: nė vienas namo kampas nebuvo toks, kaip brėžinyje.

Lenktos linijos be centrinės ašies privertė dirbti su pieštuku rankoje eskizuojant vietoje. O brėžiant vaškuotos molinės aslos ir kedro parketlenčių sandūros liniją grindyse, teko naudotis virvelėmis. Dabar šie kontrastingų spalvų grindų vingiai vyrauja visame name.

Aptakios, lenktos būsto erdvės privertė individualiai projektuoti korpusinius baldus, durų staktas. Nestandartiniai ir kiti elementai – laiptai, palangės, kedro medienos stalviršiai. Namo forma diktavo netgi spalvų ir šviesos sprendinius – didžioji dalis apšvietimo buvo paslėpta lubų nišose, slystančia šviesa akcentuojant lenktas formas. Šalia vyraujančios baltos spalvos parinkta ir pilkų atspalvių – jų dėka taip pat labiau išryškėja lekalinių formų sandūrų briaunos.

Natūralių medžiagų dermę stengtasi išlaikyti ir vonios kambaryje. Pavyzdžiui, dušo kabinoje plokščia stiklo pertvara būtų atrodžiusi svetima, todėl buvo nuspręsta pakabinti užuolaidą. Užsakovas norėjęs išvengti keraminių plytelių visur, kur įmanoma, ir netgi dušo kabinoje siūlęs dėti medines groteles. Rastas kompromisas, užtikrinantis tvarumą: vengiant tiesioginio kontakto su drėgme, molio grindys išklotos plytelėmis, o jas slepia medinės grotelės.

Galerija

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų