Ėjimas – tobula aktyvi meditacija. Ėjimas Nepale – tikras laikas sau. Net keliaudamas su žmonių grupe, didžiąją dalį dienos praleidau su savimi. Budistinėje aplinkoje laikas sau yra aukščiausios kokybės. Per dvi savaites Nepale persikratė ir susidėliojo tikrosios vertybės, tikslai ir lūkesčiai. Pasirinkau Anapurna circuit trek – dešimties dienų žygį, kuris pradedamas 700 m aukštyje Besisaharo kaimelyje, o kulminacija pasiekiama Torong La perėjoje, esančioje 5416 m aukštyje. Ši kelionė man buvo ne tik ištvermės, bet ir vertybių mokykla. Kylant teko aplenkti jaunus vyrus, kaip paaiškėjo vėliau, Izraelio kareivius, kurių vieną šerpas tiesiog nešė ant kupros. Užlipęs ant perėjos patyriau, kad jei tikrai nori ir tiki, gali pasiekti bet kokias aukštumas bet kurioje gyvenimo srityje.
Šanchajus neoficialiai jau vadinamas pasaulio prekybos centru. Čia atvykau pagal EMBA studijų programą su 40 žmonių grupe. Per intensyvią akademinę ir susitikimų su įvairiais Kinijos verslininkais savaitę supratau, kad visi Lietuvoje gyvename vidutinio Kinijos miesto mikrorajone ir sprendžiame mikrobendruomenės problemas. Megapolis įkvepia mąstyti globaliau, iš naujo įvertinti šalių kaimynių potencialą. Grįžus iš Šanchajaus Europa atrodo nedidelė ir artima. Kelionė paskatino verslą plėtoti plačiau, ieškoti partnerių ne tik Baltijos valstybėse, bet ir visoje Europoje. Pažintis su Naujuoju šilko keliu atvėrė Kinijos rinkos perspektyvas. Tai dažnam mūsų nesuvokiamo dydžio rinka, o ateityje dirbti su kinais gebės tik išmanantys šios šalies verslo kultūrą, bendradarbiavimo principus ir vertybes.
Antrus metus iš eilės grįžęs iš „Kanų liūtų“ festivalio neabejodamas sakau, kad tai kūrybiškiausias metinis pasaulinio lygio renginys. Per aštuonias dienas išgirsdavau įkvepiančių kalbų apie sėkmę, iššūkius, darbus, kurie mūsų planetą daro geresne vieta gyventi. Iš karto po pranešimų skubėdavau į kūrybiškumo dirbtuves, kuriose su strategais iš viso pasaulio ruošdavome komunikacijos projektus, o vakare galėdavau diskutuoti su ką tik „Auksinį liūtą“ laimėjusios komunikacijos agentūrų grupės vadovu. Per šį festivalį užrašinėje susikaupė mažiausiai pusė visų per metus kylančių idėjų.
Su draugu per keliolika etapų įveikiau visą Baltijos šalių pakrantę – nuo Nidos iki Pernu pėsčiomis, toliau iki Narvos važiavome dviračiais. Jūros ošimas jau per pirmas dvi valandas išvalo mintis. Pajūriu keliavau ir kepinant 30 laipsnių karščiui, ir per ledą spaudžiant 20 laipsnių speigui. Ypač sužavėjo Latvijos pajūris, nes čia viešpatauja gamta, per visą dieną gali nesusitikti nė vieno žmogaus.
Estetika, kūrybiškumas, paprastumas ir tarptautiškumas – visa tai telpa trečdaliu plotu mažesnėje už Lietuvą valstybėje. Didmiesčiuose galima pasisemti reklamos komunikacijos idėjų, užmiestyje žavi sutvarkyta buitis. Keliavau su architektais, tad olandų sprendimai buvo aptariami su galimybėmis įgyvendinti Lietuvoje. Nyderlandai – didelių kontrastų kraštas, įrodantis, kiek daug gali pasiekti tolerantiški, atviri ir kūrybiški žmonės.
Su kalnais geriau nejuokauti. Jie suteikia adrenalino, džiaugsmo ar pasididžiavimo jausmą pasiekus viršūnę, bet gali viską atimti vos per kelias akimirkas. Mano patirtis gana nedidelė, tačiau teko įveikti kalnų trasas, kuriose vėliau įvyko tragedijų. Grįžęs iš naujo įprasminu ir įvertinu, ką turiu ir kuo privalau džiaugtis kiekvieną dieną. Kasmet išsiruošiu į kelionę, kurioje techninio alpinizmo profesionalas ne tik moko nugalėti baimes, bet ir ugdo pasitikėjimą komanda, atsakomybę, moko susikaupti.
Šiame kurorte ne tik unikali architektūra ir beveik kasdien geras oras. Čia susibūrusią bendruomenę norisi aplankyti kasmet. Jėgos aitvarų bazėje sutikau ir aštuonmečių, ir šešiasdešimtmečių – toks pomėgis ištrina amžiaus, lyties, rasės ar statuso ribas. Šioje kelionėje atradau savotišką šaltinį ir pasisėmiau adrenalino, jaunatviškumo ir energijos.