Nuo šių porų priklauso blokelių tankio ir šilumos laidumo charakteristikos. Poras vieną nuo kitos skiria pertvarėlės (tarpporinės sienelės), kurių savybės lemia medžiagos stiprį: pertvarėles sudaro malto smėlio dalelytės, autoklavuose gaunamais naujadarais (kalcio hidrosilikatais) sulydytos į vientisą kietą medžiagą.
Tradicinė akytojo betono blokelių žaliava yra natūralios mineralinės medžiagos: cementas, kalkės ir smulkus kvarcinis smėlis. Smulkiai sumalta žaliava surišama rišikliu, o poras formuoja specialūs priedai. Vėliau gauti blokai kietinami autoklavuose.
Kadangi akytasis betonas porėtas, jo šiluminė varža 10 kartų didesnė nei įprasto skaldos betono ir 2–4 kartus didesnė nei keraminių ar silikatinių plytų. Jis nedegus, atsaprus ugniai bei karščiui, į aplinką neišskiria nieko, kas keltų pavojų žmogaus sveikatai ar gyvybei, – jokių dūmų, nuodingųjų dujų. Bandymais nustatyta, kad gaisro veikiama 15 cm storio akytojo betono siena išsilaiko mažiausiai 6 valandas, o tikro gaisro sąlygomis yra buvę ir taip, kad tokia siena išliko nepažeista net 120 valandų.
Vienas rimtas akytojo betono trūkumas – palyginti didelis pradinis drėgnumas. Dėl technologinių niuansų tik ką pagamintame akytbetonyje drėgmė sudaro 22–35 proc. masės. Tinkamai apsaugotas nuo kritulių, maždaug per pusmetį jis išdžiūsta, o drėgmė sumažėja iki 1,5–5 proc. masės. Kuo lengvesnė šio betono rūšis, tuo šis rodiklis mažesnis: lengvumą nulemiančios poros greitai sugeria vandenį, lygiai taip pat greitai ir išdžiūsta.
Tai – lietuviški akytojo betono blokai ir lovinio tipo U formos sąramų blokai, skirti mažaaukščių gyvenamųjų namų statybai: rūsiui, pirmam aukštui, mansardai įrengti ir net daugiaaukščių pastatų karkasų angoms užpildyti.
Blokeliai „Airstone“ gaminami pritaikant specialią technologiją: iš kalkių, cemento, kvarcinio smėlio ir vandens suformuojamas porėtas masyvas, kuris supjaustomas į tikslių matmenų gaminius ir sukietinamas autoklave. Porose esantis oras suteikia blokeliams geras termoizoliacines savybes ir nedidelį tankį.
Mūras iš „Airstone“ blokelių užtikrina pastovų ir gana neutralų mikroklimatą pastato viduje. Blokai pasižymi mažu šilumos laidumo koeficientu. Standartinių 375 kg/m3 tankio blokų šilumos laidumo koeficientas – 0,09 W/(mK). Palyginimui: atitinkamas silikatinių plytų koeficientas yra 0,9 W/(mK). Tad išorinėms sienoms naudojant minėtus blokus, sienoms šiltinti reikės minimalaus papildomos termoizoliacijos sluoksnio. Be to, šių akytojo betono blokų mūras puikiai izoliuoja oru sklindantį garsą. Pertvarinių blokų „Airstone“ tankis yra didesnis, apie 600 kg/m3, o kuo didesnis atitvaros svoris, tuo geriau ji izoliuoja oru sklindantį garsą. Galima palyginti: 20 cm pločio tinkuotos sienos (kai siena sumūryta naudojant standartinio – 375kg/m3 tankio akyto betono blokus) garso izoliacijos koeficientas yra 46 dB, o iš „Airstone“ pertvarinių blokų – 50 dB.
Akytasis betonas yra lengvai mechaniškai apdirbamas, todėl su „Airstone“ blokais lengva dirbti statybos aikštelėje. Jie pjaustomi, net frezuojami rankiniu būdu. Kadangi blokeliai yra labai tikslių matmenų, juos galima klijuoti mūro klijais (plonasluoksniu skiediniu) – taip gaunamos plonesnės siūlės, padidėja atitvarų šiluminė varža ir darbo greitis.
Kaip jau minėta, akytasis betonas – nedegi medžiaga, todėl „Airstone“ blokų mūras yra labai atsparus aukštai gaisro temperatūrai, o „Airstone“ PP plokštės naudojamos net kitų pastato konstrukcijų apsaugai nuo gaisro.
„Airstone“ mūro gaminiams, kaip ir kitų tipų mūro gaminiams, kurių stipris yra mažiau arba lygus 5 MPa, rekomenduojama prieš perdangas įrengti monolitinį žiedą. Šiam žiedui ir sąramoms įrengti kaip klojiniai pritaikomi specialūs sąraminiai blokai.
Šiuo metu visi naujai statomi pastatai turi atitikti A energinio naudingumo klasės reikalavimams, t. y. išorinių sienų šiluminė varža turi būti ne žemesnė nei 8,3 m2K/W. Nuo 2018 metų, naujai statomi pastatai turės atitikti A+ klasės energinio naudingumo reikalavimus – išorinės sienos varža turės būti ne žemesnė nei 9,1 m2K/W.