„Mums tai atrodo kaip antra geriausia alternatyva, nors ir ne pati geriausia, kad Rusijos sportininkams bent jau bus leista varžytis individualiai“, – sakė Pjongčango olimpiados organizacinio komiteto vadovas Lee Hee-bumas.
Draudimas buvo paskelbtas po Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) skandalingos ataskaitos ir dviejų vėlesnių TOK tyrimų, patvirtinusių, kad Rusijos sportininkai dalyvavo išmoningoje sukčiavimo dėl dopingo programoje, kurios kulminacija tapo 2014 metų žiemos olimpiada Sočyje.
Minimas draudimas yra griežčiausios TOK kada nors už dopingą paskelbtos sankcijos, bet Rusijos sportininkams, galintiems įrodyti, kad yra „švarūs“, buvo suteikta galimybė varžytis Pjongčange.
Sprendimas žaidynių organizatorius užklupo netikėtai, interviu radijui sakė Lee Hee-bumas.
Be to, dėl tokio TOK sprendimo Maskva galėtų boikotuoti olimpiadą. Organizatoriai labai norėtų to išvengti, nes bilietų parduodama mažai ir vis labiau nerimaujama dėl Šiaurės Korėjos branduolinių ir raketų bandymų.
„Nežinojome, kad (bausmė) bus tokia didelė“, – sakė Lee Hee-bumas ir pridūrė, kad prieš sprendimo paskelbimą TOK vyko „karšti debatai“.
Pasak Lee Hee-bumo, jis „neoficialiai“ perdavė TOK, jog viliasi, kad Rusija kaip nors galės dalyvauti, bet gerbia naujausią TOK sprendimą. „Sutinkame su TOK … sprendimu, kad Rusija gali varžytis su neutralia vėliava, ir jį gerbiame“, – sakoma Pjongčango olimpiados organizacinio komiteto pareiškime.
Pasak Lee Hee-bumo, dar per anksti nerimauti dėl galimo Maskvos boikoto. „Dar per anksti prognozuoti, nes šį sprendimą priims Rusija“, – sakė jis.
Tačiau jis pažadėjo raginti Maskvos pareigūnus „leisti kaip galima daugiau atletų“ atvykti į olimpiadą.
Kelios valstybės kėlė klausimus dėl to, ar saugu siųsti sportininkus į olimpiadą, vyksiančią kalnų kurorte vos už 80 km į pietus nuo smarkiai įtvirtintos sienos su Šiaurės Korėja.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.