Už ilgaamžiškumą kovokite… virbalais

Už ilgaamžiškumą kovokite… virbalais

Rankdarbiai labai netikėtais būdais veikia mūsų sveikatą.

mezgimas-3-768x531
Miela senutė, mezganti anūkėliams šiltas kojines, – toks vaizdas šiais laikais atrodo archajiškas. Šiuolaikinės močiutės jau retai kada pramogauja megzdamos ar nerdamos. Mezginių paklausa smarkiai krito, nes viską paprasčiau ir pigiau nupirkti. Ir laiko rankdarbiams vis mažiau lieka…
Pasirodo, be reikalo mes numetame į šalį virbalus ir vąšelius! Ir ypač pensijoje, kai labai svarbu užsiimti rankdarbiais.
Neseniai buvo baigti plataus masto tyrimai, kai aiškintasi, kaip mezgimas veikia moterų sveikatą. Fiziologai ištyrė 1 300 žmonių nuo 70 iki 80 metų sveikatos būklę, iš štai ką nustatė.
Mezgimas gerina smegenų veiklą ir apsaugo nuo demencijos – senatvinės silpnaprotystės. Skirtingai nei kiti gyvūnai, žmogus pirštais gali atlikti itin delikačius ir tikslius veiksmus. Kad plaštakos paklustų, reikia aktyvuoti didžiulius smegenų plotus. Taigi nenuostabu, kad egzistuoja tiesioginis ryšys tarp šių dviejų dalykų: kuo dažniau ir kuo daugiau kruopštaus darbo atliekame pirštais, tuo geriau treniruojame smegenis ir tuo aiškesnė išlieka sąmonė.
Vienas iš tokių subtilių darbų pirštais ir yra mezgimas. Be to, jis dar aktyvuoja smegenyse judesio ir mąstymo zonas (juk reikia skaičiuoti akis, kad pavyktų raštas, jas nerti ant virbalo ir taip toliau).
Mezgimas teigiamai veikia širdies darbą. Įrodyta, kad mažina širdies raumens susitraukimų skaičių maždaug 11 dūžių per minutę. Megzdami mes nusiraminame, kraujyje sumažėja pulsą dažninančių streso hormonų, sumažėja arterinis kraujospūdis, aktyvuojama parasimpatinė nervų sistema – organizmo „poilsio“ sistema.
Viso to rezultatas – mažiau susidėvi širdies kraujagyslių sistema. Vadinasi, išauga mūsų šansai gyventi ilgai ir laimingai.
Mezgimas gerina nuotaiką. Tyrimai parodė, kad pradėjusio megzti žmogaus kraujyje pakyla pasitenkinimo ir laimės hormono endorfino lygis. Dėl to iškart pagerėja nuotaika, tamsios mintys pasitraukia.
Šios rankdarbių savybės jau išnaudojamos kai kuriose klinikose gydant depresiją. Pacientai mezga tiesiog palatose arba ambulatoriškai.

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų