Geriausia 2016 metų Lietuvos sportininkė Simona Krupeckaitė tikisi, kad ir šiemet pavyks išlaikyti gerą formą ir siekti aukštų rezultatų svarbiausiose varžybose. „Norėčiau grįžti į pasaulio elitą, iškovoti kokį nors medalį pasaulio čempionate. Jis vyks labai toli – Honkonge, bet kodėl sau to nepalinkėjus?“ – po Lietuvos metų sporto apdovanojimų kalbėjo dviratininkė. Pasaulio čempionatas Honkonge vyks balandžio 12–16 dienomis.
S. Krupeckaitė praėjusius metus baigė solidžiai. 34-erių sportininkė Europos pirmenybėse, sprinto rungtyje, iškovojo auksą, bronzos medalį pelnė keirino rungtyje, pasaulio taurės varžybose panevėžietė iškovojo tris aukso medalius. S. Krupeckaitė kartu su treneriu – savo vyru Dmitrijumi Leopoldu – ir kitais Lietuvos treko rinktinės nariais šiuo metu sportuoja Kroatijoje. Kur bus galima įvertinti geriausios Lietuvos treko dviratininkės sportinę formą? Vasario 17–19 dienomis Kolumbijoje vyks trečiasis pasaulio taurės etapas, o vasario 25–26 d. Los Andžele treko meistrai varžysis paskutiniame pasaulio taurės etape. Po pasaulio taurės varžybų paaiškės planetos pirmenybių dalyviai.
Pastarąjį kartą pasaulio čempionato medaliu S. Krupeckaitė džiaugėsi 2010-aisiais – iškovojo bronzos medalius sprinto ir komandinio sprinto rungtyse. Įdomu, kad tituluotos dviratininkės kolekcijoje pasaulio čempionato auksas iškovotas tik atskiro starto 500 m varžybose.
Skambiai 2016-uosius baigę „Lietkabelio“ (14 pergalių, 3 pralaimėjimai) krepšininkai atsidūrė patogioje 2-oje LKL turnyro lentelės pozicijoje. Juos nuo „Lietuvos ryto“ (12/5) skiria du taškai, nuo 4-o esančio „Vytauto“ – 5 taškai. Išlaikyti antrąją vietą bus sunki, bet įvykdoma užduotis.
„Lietuvos rytui“ bent jau iki vasario pradžios negalės padėti pagrindinis vidurio puolėjas Artūras Gudaitis. Per trumpą laiką už priimtiną kainą rasti gerą, pajėgų aukštaūgį, kuris bent iš dalies kompensuotų A. Gudaičio netektį, tas pats, kaip laimėti loterijoje. Pasiskolinti aukštaūgį iš kito klubo? Tai taip pat vienas iš variantų, tačiau rasti klubą, kuris galėtų paskolinti gerą vidurio puolėją, nėra lengva. Galime daryti prielaidą, kad vargu ar „Lietuvos rytas“ norės plačiai atverti piniginę ir įsigyti naują aukštaūgį. Juo labiau kad paskutinės rungtynės su Klaipėdos „Neptūnu“ parodė, jog sostinės klubas gali pergalingai žaisti ir be A. Gudaičio, kai jo vietą užima kiti du centrai – Dru Gordonas ir Adamas Lapeta. Tikėtina, kad „Lietuvos rytas“ be A. Gudaičio gali suklupti. Pavyzdžiui, sausį Klaipėdoje mače su „Neptūnu“ ar su Prienų-Birštono „Vytautu“.
„Lietkabelio“ šį mėnesį laukia sudėtingas tvarkaraštis. Sausio 8-ąją – išvyka į Kauną ir mačas su „Žalgiriu“, vėliau uostamiestyje rungtynės su „Neptūnu“, namų rungtynės su „Šiauliais“, ir mėnuo bus baigtas namų maču su Kauno „Žalgiriu“. Be to, nuo sausio 4-osios startuos antrasis Europos taurės etapas, kuriame „Lietkabelio“ laukia Maskvos srities „Chimki“, Ulmo „Ratiopharm“ ir Miuncheno „Bayern“.
Ar „Lietkabelis“ turi kozirių, kuriais galėtų nustebinti antroje sezono pusėje? Tokiu galime laikyti Darjušą Lavrinovičių. Kol kas jis vis dar neįgauna optimalios sportinės formos ir lieka Kšištofo šešėlyje. Jeigu įsibėgėtų ir Darjušas, treneriui Kaziui Maksvyčiui atsirastų dar daugiau galimybių modeliuoti galingą „Lietkabelio“ žaidimą.
Viena aišku, kad antroji sezono pusė bus kaip niekada įdomi. Išsaugota antroji LKL pozicija leistų „Lietkabeliui“, įveikus ketvirtfinalį, pusfinalyje išvengti „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“, jei šios ekipos užimtų atitinkamai pirmąją ir trečiąją vietas.
Vienas įdomesnių šių metų klausimų: ar FK „Panevėžys“ užims prizinę Pirmosios lygos vietą ir iškovos teisę žaisti aukščiausioje A lygoje?
Antrus metus skaičiuojantis FK „Panevėžys“ praėjusių metų pabaigoje LFF Pirmosios lygos čempionate užėmė 5-ąją poziciją 16-os komandų pirmenybėse. Pasak trenerio Virginijaus Liubšio, užimta vieta – geras pasiekimas jaunam klubui, tačiau liko kartėlis: iki bronzos medalių trūko vos dviejų taškų. Pajėgiais veteranais ir R. Sargūno sporto gimnazijos bei Futbolo akademijos auklėtiniais besiremiantis klubas turės solidžiau pasistiprinti, jei norės pagerinti savo pozicijas ir tvirtai kibti į kovą dėl Pirmosios lygos medalių ir vietos A lygoje. Ar šiemet klubui padės 37-erių puolėjas Povilas Lukšys? Ar „Panevėžio“ marškinėlius vilkės vienas svarbiausių žaidėjų, komandos smegenys 34-erių Mantas Savėnas? Nuo šių veteranų indėlio pernai stipriai priklausė „Panevėžio“ žaidimas ir rezultatai. Iki pavasario klubo vadovai turi atlikti nelengvus namų darbus, kurie vėliau leistų klubui kovoti dėl aukščiausių pozicijų.
Lapkričio pabaigoje bankroto administratoriaus inicijuotose varžytinėse neatsirado norinčiųjų įsigyti daugkartinio šalies čempiono, bankrutavusio futbolo klubo „Ekranas“ prekinį ženklą.
Pradiniame varžytinių etape už legendinio klubo vardą ir taures norėta gauti 50 tūkstančių eurų.
Niekas nesusidomėjo ir Panevėžio futbolo akademijos dirbtine futbolo danga, kuri priklausė bankrutavusiam „Ekranui“. Už 6 metus naudotą dangą buvo norima gauti 30 tūkstančių eurų. Dabar bus skelbiamas antras varžytinių etapas. Jame parduodamų objektų kaina turėtų sumažėti maždaug 15–20 procentų. „Skambučių buvo, bet rimtai šiais objektais niekas nesusidomėjo“, – dienraščiui „Sekundė“ dar prieš Naujuosius komentavo bankroto administratorius Algimantas Galminas. Spalio pabaigoje rašėme, kad legendinio „Ekrano“ vardas domintų „Panevėžio“ futbolo klubą, kuris dalyvavo Pirmosios lygos čempionate ir užėmė penktąją vietą. Klubo atstovai neslepia ambicijų sugrįžti į stipriausią šalies A lygą. Tačiau, pasak vieno iš „Panevėžio“ klubo dalininkų Broniaus Vaitiekūno, pradinė siūlyta kaina – tikrai per didelė.
Tad už kokią sumą FK „Panevėžys“ galėtų pirkti „Ekrano“ vardą ir ar apskritai nepasikeis klubo ketinimai? Ar gali atsirasti daugiau pretenduojančiųjų į legendinio klubo prekinį ženklą? Atsakymus sužinosime metų antroje pusėje. Tikėtina, kad „Ekrano“ vardas į Lietuvos futbolo padangę galėtų grįžti 2018-ųjų pradžioje.
2017-aisiais Lietuvos geriausi plaukikai stos į kovą pasaulio čempionate. 17-asis geriausių planetos vandens sporto šakų sportininkų čempionatas vyks birželio 30–liepos 16 d. Vengrijoje, Budapešte.
Geriausias Lietuvos plaukimo laisvuoju stiliumi atstovas Simonas Bilis per pirmąją metų pusę baigs technologinių ir socialinių mokslų studijas Šiaurės Karolinos universitete. Panevėžietis pasaulio plaukimo čempionate 25 baseine iškovojo net du medalius: bronzą 50 m rungtyje ir auksą 100 m rungtyje. Ar S. Bilis bus toks pat greitas dvigubai ilgesniame baseine? Panevėžietis Rio de Žaneire įrodė, kad gali sėkmingai plaukti ir olimpiniame 50 m ilgio baseine.
Europos čempionato medalį pernai iškovojęs Danas Rapšys planetos pirmenybėse Kanadoje užėmė aukštą 5-ąją vietą. Iki prizininkų trejeto trūko, tačiau panevėžietis turi daugiau nei pusę metų tobulėti ir dar labiau priartėti prie plaukimo nugara sportininkų elito.
Įdomu, ar planetos pirmenybėse startuos plaukimo krūtine atstovas, 19-metis Andrius Šidlauskas? Ar olimpiadoje jau spėjęs debiutuoti sportininkas turės motyvacijos ir galimybių progresuoti ir ateityje sudaryti rimtą konkurenciją Giedriui Titeniui?
Plaukimo karjerą panevėžietis Mindaugas Sadauskas tęsia nebe Didžiojoje Britanijoje, o JAV, Dalaso valstijoje. Sportininkas grįžo pas Pietų metodistų universiteto plaukimo specialistus, kurių dėka M. Sadauskas buvo pasiekęs savo karjeros piką. Ar M. Sadauskas priartės prie pasaulio plaukimo elito, ar plaukikas bus pajėgus konkuruoti su S. Biliu plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyse? Bet kokiu atveju, būtų smagu pasaulio čempionate išvysti keturių panevėžiečių startus.
Geležine ledi tituluojama Alina Ranceva pernai Panevėžyje vykusiame pasaulio dvigubo ultratriatlono čempionate iškovojo sidabro medalį. Rugpjūčio pabaigoje organizuotame triatlone trispalve apsigaubusi sportininkė aidint plojimams finišą pasiekė kiek daugiau nei per 24 valandas (24:17,39 val.) ir moterų grupėje tapo pasaulio dvigubo ultratriatlono vicečempione.
„Palyginti su 2015-aisiais, rezultatas pagerintas net trimis valandomis, tapau Lietuvos ir kitų Baltijos šalių čempione, Triatlono taurės nugalėtoja, neturiu kuo skųstis. Laukia nauji, dideli iššūkiai. Kokie? Dvigubo ultratriatlono pasaulio rekordo šturmas. Dabar tai mano vienintelis tikslas“, – dar pernai po sezono prisipažino geros nuotaikos nestokojusi Alina Ranceva.
Pernai pasaulio čempione tapusi estė Vilas Sirlet pagerino pasaulio moterų rekordą, jos rezultatas – 23:31,38 val. Kitąmet pasaulio dvigubo ultratriatlono taurės etapas Panevėžyje vyks rugpjūčio 26–27 dienomis.