Prieš gilindamiesi į įvairių alyvų savybes, atminkite, kad medienos aliejus ne visada yra tinkamas produktas jūsų medienai. Išorinė mediena, kurią reikia apsaugoti nuo pelėsio, grybelio ir miltligės, gali būti geriau apdorota apsaugine medžiaga, konservatoriumi ar net laku. Taip pat galima lakuoti ant anksčiau dažytų, beicuotų ar lakuotų paviršių (šiek tiek nušlifavus). Kita vertus, alyvos dažniausiai turi būti tepamos ant plikos, natūralios (arba kartais beicuotos) medienos. Lakas suteikia medienai kietą dangą, o medienos alyvos giliai įsiskverbia į pačią medieną. Aliejaus tepimo procesas kartais laikomas sudėtingesniu ir daug laiko reikalaujančiu procesu nei dengimas laku ar apsauginis apdorojimas. Atkreipkite dėmesį, kad laką dažnai galima tepti ant tam tikrų medienos aliejų, kad būtų užtikrinta papildoma apsauga.
Grįžkime prie aliejaus, pradėkime nuo istorinio sėmenų aliejaus. Kodėl? Nes tai turbūt įdomiausias ir iš tikrųjų yra daugelio kitų medienos aliejų komponentas.
Linų sėmenų aliejus išgaunamas iš subrandintų ir džiovintų „linų augalo“ sėklų ir buvo naudojamas šimtmečius. Šiais laikais labiau tikėtina, kad jis yra sumaišytas su kitais ingredientais (tirpikliais, dervomis, kitais aliejais). Tačiau jis naudojamas ir vienas, todėl pamatysite, kad jis vadinamas „neapdorotu sėmenų aliejumi“. Linų sėmenų aliejus pasižymi geromis vandeniui atspariomis ir konservuojančiomis savybėmis. Sėmenų aliejus suteikia apsaugą, leidžia medienai išlaikyti drėgmę ir nesitraukia. Skirtingai nuo lako, kuris padengia medieną kietu paviršiumi, sėmenys įsigeria į medienos poras. Kadangi jis puikiai įsigeria į medieną, išlaikomas natūralus medienos paviršius. Neapdorotas sėmenų aliejus yra natūralios būklės sėmenų aliejus, nesumaišytas su kitais ingredientais, tokiais kaip džiovikliai ar skiedikliai. Naudojamas ten, kur nereikia greito džiūvimo, tradiciškai naudojamas ant svirplių šikšnosparnių, kai kurių muzikos instrumentų ir kapojimo kaladėlių ir kt.