Tai – kone svarbiausias kriterijus, lemsiantis, kaip patogiai vaikas jausis ant dviračio ir kaip lengvai sugebės jį valdyti. Šiuo atveju dažnai rekomenduojama atsižvelgti į ratų skersmenį, tačiau daugelyje elektroninių parduotuvių prie prekių iš karto galima matyti ūgio rekomendacijas. Kadangi sėdynių aukščiai yra reguliuojami, ūgio intervalai būna ganėtinai platūs – dėl to jokiu būdu nereikėtų pirkti šios transporto priemonės „ant išaugimo“. Sėdėdama ant sėdynės, atžala pilnai turėtų remtis į žemę abiem kojomis.
Kaip ir suaugusiems skirti, taip ir vaikiški dviratukai gali būti skirstomi pagal tai, kas šia transporto priemone naudosis. Senais laikais iš moteriškų dviračių buvo pašalintas papildomas skersinis, kadangi jos į keliones dažnai važiuodavo pasipuošusios suknelėmis ar sijonais. Ši tendencija išliko populiari iki šių dienų, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad toks konstrukcinis sprendimas neturi įtakos dviratuko saugumui ir stabilumui – tai labiau patogumo klausimas. Visgi, prekyboje pavyks surasti ir universalių, tiek mergaitėms, tiek berniukams skirtų modelių.
Kai kurie gamintojai prie vaikiškų dviračių taip pat nurodo jų tipus, pagal kuriuos galima identifikuoti, kokioms kelionėms jie yra skirti. Miesto dviračiai puikiai tinka patogioms kelionėms asfaltuotomis gatvėmis, kalnų yra pritaikyti kalvotoms vietovėms ir nelygiems paviršiams, o hibridiniai daugiau ar mažiau tinka bet kokioms vaikų išvykoms. Miestui pritaikytos transporto priemonės apsiriboja viena ar keliomis pavaromis, hibridinės jų turi daugiau, o kalnų – kone daugiausiai. Platus jų pasirinkimas siūlomas Pigu.lt el. parduotuvėje.
Šiuo atveju logika yra labai paprasta: kuo lengvesnė bus transporto priemonė, tuo paprasčiau vaikams seksis ją suvaldyti. Suaugusiems dėl to problemų dažniausiai nekyla, tačiau kadangi atžalų svoris yra kur kas mažesnis, kartais iš tiesų gali kilti nepatogumų. Idealiu atveju dviračio svoris turėtų būti ne didesnis nei 40 procentų mažylio svorio – tuomet kelionės bus sklandžios, o naujoji transporto priemonė lengvai suvaldoma.
Pirmosioms kelionėms su dviračiu pavaros nėra reikalingos – svarbiausia, kad vaikas perprastų važiavimo principą ir išmoktų koordinuoti savo judesius. Jei renkate dviratį maždaug 5 metų atžalai, jau galima pagalvoti apie 3 pavaras, o nuo 7 metų drąsiai galima rinktis ir septynias. Visgi, reikėtų įvertinti atžalos sugebėjimus: kartais didesnis pavarų skaičius gali sutrikdyti vaiką, o galbūt netgi paskatinti jį dar rečiau atsisėsti ant naujosios transporto priemonės.
Nepriklausomai nuo to, ar bus reikalingi dviračiai paaugliams, ar jaunesnėms atžaloms, galite būti tikri – dizainas ir spalvos jiems tikrai atliks svarbų vaidmenį. Šiuo atveju geriausia neimprovizuoti ir pasiteirauti pačių vaikų nuomonės. Nebent tiksliai žinote, kokia yra mėgstamiausia jų spalva ar labiausiai patinkantis herojus – tikėtina, kad pavyks surasti atitinkama tematika papuoštą transporto priemonę.
Kaip ir suaugusiųjų, vaikiški dviračiai gali turėti papildomas apsaugas nuo purvo, bagažines, daiktų krepšelius ir kitus panašius atributus, užtikrinančius dar didesnį kelionių komfortą ar saugumą. Kurios detalės bus reikalingos, priklausys nuo asmeninių poreikių, tačiau jei svarstote tarp kelių variantų, komplektacija gali padėti priimti galutinį sprendimą.
Priklausomai nuo gamintojo, konstrukcinių medžiagų ir kitų niuansų, vaikiškų dviračių kainos gali ženkliai skirtis, todėl pravartu iš anksto nusistatyti sumą, kurią skirsite šiam pirkiniui. Jai įtakos turės ir vaiko amžius: vyresnės atžalos auga lėčiau, todėl apie pokyčius taip pat reikės galvoti vėliau. Tačiau visuomet galima surasti pasiūlymų, kurių metu patikusį dviratį bus galima įsigyti dar palankesnėmis sąlygomis – spauskite čia, jei norite su jais susipažinti.
Įvertinę visus šiuos aspektus, turėtumėte pakankamai lengvai nutarti, kuris dviratis vaikui bus pats tinkamiausias. Jų pasirinkimo įvairovės dabar tikrai netrūksta, tad bendromis jėgomis atrasite ir Jus, ir atžalą tenkinančią transporto priemonę.