„Ieškodamas su senelių namų senjorais dirbsiančių socialinių darbuotojų, iš Užimtumo tarnybos pasiūlytų 15-os kandidatų atsirinkau tik vieną, turinčią socialinio darbo magistro diplomą. Antrą ir tokio pat lygio diplomą, ir socialinio darbo patirties Vokietijoje įgijusią specialistę susiradau pats. Taigi kol kas esame trys kuriamų senjorų namų darbuotojai“, – teigė A. Varna.
Anot jo, likusį kolektyvą turės sudaryti jau atrinkti ir įdarbinti aukšto profesinio lygio socialiniai darbuotojai.
Jis teigė jau kreipęsis ir į socialinius darbuotojus rengiančios Panevėžio kolegijos vadovybę prašydamas rekomendacijų geriausiems studentams.
„Norėtume darbuotojams mokėti didesnius atlyginimus, nei juos moka kitos mieste veikiančios globos įstaigos. Tačiau atlyginimai yra dalis kainos, kurią iš savo pajamų sumokėtų senelių namų gyventojai, o drauge už jų globą būtų primokama iš valstybės bei savivaldybių biudžetų“, – aiškino A. Varna.
Visą straipsnį skaitykite sausio 27 dienos (ketvirtadienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Gal Soc.pedagogai tinka?
Jieskokit poto visus vienu upu i vokietija pasimsim su trigubai didesniu atlygiu
Su tokiais reikalavimais dar ilgai žmonių ieškosite. Kam darbui su senukais reikalingas soc darbo diplomas kai tai nekvalifikuotas darbas kuriam užtektų tik apmokymų? Toks jausmas kad žmonės nesupranta soc darbo kvalifikacijos.
Mija, nežinau kiek pati esi susidurusi su soc darbų, as dirbu slauge-soc darbuotoju Danijoje ir specialybe igyjau ten. Pas mus slauges-asistentai priskiriami med.seselems- kur darbo uzduotys nuo zaizdu plovimu perrisimo, iki zondu ir slapimo pusles kateteriu.