Darbai jame sustojo likus paskutiniam žingsniui – išlieti specialią guminę dangą – ir tebestovi iki šiol. Panevėžio savivaldybei tik dabar pagaliau pavyko rasti naują rangovą. Tikimasi, kad šis sportininkų nepaliks it musę kandusių kaip ankstesnieji darbininkai ir jau lapkričio pabaigoje iš pagrindų atnaujintame manieže bus galima švęsti savotiškas įkurtuves.
Devintajame praėjusio šimtmečio dešimtmetyje statytas maniežas rimtesnio remonto sulaukė tik prieš kelerius metus. Sutvarkytos pagalbinės patalpos, elektros instaliacija, santechnika, pakeistas stogas, atnaujinti inžineriniai tinklai, nupirktas naujas reikalingas inventorius. Tačiau atnaujintu maniežu lengvaatlečiai pasidžiaugė vos kelis mėnesius – buvo nuspręsta, kad reikia atnaujinti ir guminę dangą, kad pastatas atitiktų visus šiuolaikinius reikalavimus.
Tada niekas nė neįtarė, kad šitas žingsnis baigsis skandalais ir užsitęs ilgiau nei metus.
Išlupęs seną guminę dangą rangovas naujos taip ir nesugebėjo išlieti. Panevėžio miesto savivaldybė buvo priversta vienašališkai nutraukti sutartį, o maniežas liko su netvarkingu betono pagrindu, visiškai netinkamu jokioms treniruotėms.
Nesutarimai tarp Panevėžio savivaldybės ir rangovų persikėlė į teismą.
Dabar, kaip teigė Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Justinas Jasiukaitis, savotiška duobė maniežo rekonstrukcijoje pagaliau įveikta – konkurse išrinktas naujas rangovas įsipareigojo išlieti dangą per kiek daugiau nei porą mėnesių – iki lapkričio pabaigos.
„Sutartis su rangovais pasirašyta, bet dar neįsigaliojusi – laukiame įgyvendinimo garanto. Bet čia tik formalumai“, – patikino J. Jasiukaitis.
Anot Sporto skyriaus vedėjo, nesklandumų kilo tuomet, kai pernai skelbtą maniežo dangos atnaujinimo rangos darbų konkursą laimėjo įmonė, pasiūliusi mažiausią kainą. Vilniečių įmonė „CoReal“ įsipareigojo išlieti dangą pagal visus techninius reikalavimus, kurie buvo nurodyti sutartyje, tačiau, kaip tvirtina vedėjas, vėliau norėjo pakeisti – pasiūlė prastesnės kokybės dangą.
„Rangovai gal neįvertino savo galimybių. Galbūt tik vėliau pastebėjo, kad nebetelpa į savo pačių pasiūlytą kainą, ir pradėjo siūlyti kitokias dangas, kurios nėra pritaikytos maniežui. Bet mes esminių sąlygų negalime keisti. Iš pradžių buvo dangstomasi, kad vėluoja atvykti statybinės medžiagos, kol galiausiai teko sutartį nutraukti ir skelbti naują rangos darbų konkursą. Sutartį nutraukėme vienašališkai, o dabar dėl to tenka susitikti teismuose“, – teigė J. Jasiukaitis.
„Rangovai gal neįvertino savo galimybių. Galbūt tik vėliau pastebėjo, kad nebetelpa į savo pačių pasiūlytą kainą.“
J. Jasiukaitis
Anot jo, viliamasi, kad šįkart bus kitaip, mat konkursą laimėjo įmonė, kuri specializuojasi būtent tokių dangų liejimo srityje. Visi guminės dangos įrengimo darbai kainuos 208 tūkst. eurų. Ją įrengus, lengvosios atletikos maniežo rekonstrukcija bus baigta. Pasak J. Jasiukaičio, tai labai svarbus objektas ne tik Aukštaitijos sostinei. Panevėžio lengvosios atletikos maniežas yra ir vienas didžiausių visoje Lietuvoje.
„Tikimės, kad iki šaltojo sezono bus spėta atlikti visus darbus, kad lengvaatlečiai galėtų kokybiškai treniruotis ir ruoštis varžyboms. Neabejoju, kad šįkart viskas bus gerai“, – įsitikinęs J. Jasiukaitis.
Maniežą prižiūrinčio Panevėžio sporto centro direktorius Saulius Raziūnas pripažįsta, kad jei ne pandemija, maniežo uždarymo pasekmės būtų buvusios skaudžios. Įprastai lengvosios atletikos manieže kasdien apsilankydavo iki pusės tūkstančio sportininkų – čia treniruodavosi ne tik Sporto centro, bet ir R. Sargūno sporto gimnazijos jaunieji sportininkai, taip pat įvairių sričių profesionalai. Lengvosios atletikos maniežas būdavo atviras ir visiems panevėžiečiams. Pandemija ir įstrigę remonto darbai apribojo visas sportines veiklas.
„Ta danga turėjo būti paklota dar pernai lapkritį. Iki to buvo padaryta daug darbų – apšiltintos sienos, stogas, pakeista elektros instaliacija, santechnika, įrengta ventiliacijos sistema. Šilta, gražu ir šviesu, beliko tik vyšnia ant torto – įrengti specialią guminę dangą. Tai nėra sudėtingas darbas, bet norime geros kokybės, kad atitiktų reikalavimus, keliamus šiuolaikinėms dangoms. Viešųjų pirkimų procedūrų negalima sulaužyti – reikia rinktis tą rangovą, kuris pasiūlė mažiausią kainą. Bet kaip patirtis parodė, mažiausia kaina ne visada gali garantuoti kokybę. Pasiūlė už tokią kainą pakloti tokią dangą, kokią jie gali. Bet toks pasiūlymas mums netiko“, – aiškino S. Raziūnas.
Jau visus metus sportininkai turi glaustis kitose sporto bazėse visame mieste. Pasak S. Raziūno, kai geras oras, treniruotis galima lauke – puikiausia danga yra „Aukštaitijos“ stadione. Kai atšals orai, bus sudėtingiau.
Pasak S. Raziūno, sunkiausia tų sporto šakų atletams, kuriems būtinos specializuotos treniruotės manieže.
„Suprantama, jeigu ruošiame bėgikus, kažkuri treniruočių dalis turi būti specializuota, ant bėgimo takelių, šuolininkams į aukštį ar tolį taip pat būtinas maniežas. Tikimės šiemet bent didesnę dalį sportinio sezono praleisti treniruodamiesi jau geresnėmis sąlygomis“, – vylėsi S. Raziūnas.
Su Panevėžio savivaldybe besibylinėjančios buvusios rangovės „CoReal“ vadovybė teigia situaciją matanti kitaip, tačiau ją komentuoti atsisako. Savo pavardės nesutikęs viešinti bendrovės komercijos vadovas Paulius tvirtino, kad galutiniai taškai bus sudėlioti teisme.
„Iš principo tokių dalykų negali būti. Mes atlikome viską pagal pirkimo sąlygas. Mes visada linkę ieškoti sąlyčio taškų ir varianto, kaip viską pabaigti gražiuoju būdu. Tai mūsų nuomonė, deja, Panevėžio miesto savivaldybės nuomonė kita, todėl ir esame teisme“, – trumpai komentavo įmonės atstovas.