Pirmąją šventės dieną į Laisvės aikštę pirmieji skubėjo tradicinę gimtadienio mugės prekiautojai.
Palapinių su skanėstais, rankdarbiais, tautodailės dirbiniais ir kitomis įvairiausiomis prekėmis miestelis nusidriekė per visą Elektros gatvę, užgriebdama kampelį Laisvės aikštės ir baigėsi Vasario 16-osios bei Respublikos gatvėse.
Nė nespėjo pardavėjai visų savo grožybių išsidėlioti, kai juo apsupo pirkėjai.
„Atvykome iš Piniavos vien dėl šitos mugės. Gal ką skanaus, įdomaus pamatysime. Važiavome čia autobusu, tad abejojame, kad ilgai užsibūsime, nors labai norėtųsi pamatyti ir kitus gimtadienio reginius“, – kalbėjo iš Piniavos sutiktas Vytautas su savo šeima.
Vytautas stoviniavo ir prie žuvies pardavėjų, ir prie pyragų, neaplenkė ir mugėje dalyvavusios gyvūnų globos organizacijos palapinės.
Į mugę prabėgomis užsuko ir iš darbo skubėjusi panevėžietė Lina Gerštautienė. Ji planavo apsilankyti ir kituose visą savaitgalį truksiančiuose renginiuose.
Panevėžio gimtadienio programą ilgiau vartė panevėžietė Regina Kriščiūnienė su vyru Ignu.
„Tiesa sakant, ėjome į liaudies menininkų parodos atidarymą miesto Savivaldybėje. O dabar keliaujame į teatrą bilietų. Aplankysime ir šventinių renginių, vis dar žiūrime, kas čia laukia“, – kalbėjo Laisvės aikštėje vaikštinėjusi pora.
Kriščiūnai pasakojo ne itin mėgstantys šurmulį, bet Panevėžio gimtadienį visada švenčia.
„Tai jau tapo mūsų su draugais tradicija“, – patikino pašnekovai.
Tautodailininkų paroda Savivaldybėje – vienas pirmųjų šventės renginių. Ją liaudies menininkams iš Panevėžio organizavo Albinas Vološkevičius su žmona Laimute.
Šie žinomi mieste meno gerbėjai pakvietė daugiau nei 20 dailininkų kurti Panevėžio istorijos tema.
O prieš Savivaldybę ant vejos menininkai iš lauko žiedų ir žalumynų sukomponavo itin spalvingą tautinę juostą.
Po parodos pristatymo dalis tautodailininkų išskubėjo į prekybininkų mugę, kur siūlė savo kurtus rankdarbius.
„Tikra prekyba dar neprasidėjo, tik sekmadienį galėsime kalbėti apie mūsų sėkmę. Bet žmonių tikrai matosi. Visi dairosi, akivaizdu, kad išsiilgę švenčių“, – džiaugėsi mugėje savo austas tautines juostas ir kaklaraiščius pardavinėjusi panevėžietė, tautodailininkė Violeta Valentonytė.
Vieną juostą ji nuaudusi specialiai Panevėžio gimtadieniui, bet šios iš karto užsiprašė miesto Bendruomenių rūmai.
Šešiasdešimt kojinių Panevėžio gimtadieniui per visą vasarą primezgė panevėžietė Aldona. Pensininkė labai kukliai įsikūrė prie mažo staliuko šventinėje mugėje, bet pirkėjų jai vis tiek netrūko.
„Labai geros vilnos, septyni eurai“, – savo kojines siūlė pardavėja, kasmet prekiaujanti miesto gimtadienio dienose.
„Pagrindinė šios panevėžiečiams svarbios šventės diena yra šeštadienis, bet šiandien tokia lyg įžanga į laukiančias linksmybes“, – penktadienį kalbėjo miesto centre sutikta šventę organizuojančių Panevėžio bendruomenių rūmų direktorė Sandra Myškienė.
Mugėje gerą nuotaiką kūrė liaudiškos muzikos atlikėjai, populiarias melodijas traukė saksofonininkas.
Šeštadienio vidurdienį panevėžiečiai kviečiami į iškilmingą gimtadienio pradžią – vėliavos pakėlimo ceremoniją. O po to prasidės tikros linksmybės.
Laisvės aikštėje vyks meninės programos, bendrą šokį sušoks 300–400 šokėjų. Skirtingose miesto erdvėse varžysis automobilininkų slalomo čempionato dalyviai, vyks įvairios sportinės varžybos, grafičių dirbtuvės, tarptautinis muziejų gatvės festivalis, spektakliai, kiti renginiai ir, žinoma, mugė, koncertai.
Tradiciškai šeštadienio vakarą užbaigs vakaro koncertas su fejerverkais ir lazerių šou.
„Noriu tik pasakyti, kad panevėžiečiai neieškotų lazerių ir fejerverkų šou prie Senvagės, kaip pernai. Šiemet juos pamatysime Laisvės aikštėje. Tiesiog būkite prie scenos, ir kai ateis laikas, tereikės pakelti galvas į dangų“, – ragino S. Myškienė.
Svarbiu gimtadienių akcentu ir dovana turėtų tapti savo šokį sušoksiantis Senvagė fontanas – gimtadienio staigmena panevėžiečiams.