Švęsti ir linksmintis į jas susirenka vis mažiau žmonių. Sodybų valdytojai guodžiasi, jog sumenkusios svečių gretos – laikina įsisiautusio viruso pasekmė. Dėl pandemijos vis rečiau sulaukiama svetur gyvenančių draugų ir giminaičių, baimindamiesi ligos, dalyvauti anūkų vestuvėse ar provaikaičių krikštynose atsisako seneliai. Verslininkai teigia pastebintys, kad ir alkoholio išgeriama kur kas kukliau: dar prieš keletą metų užsakovai pageidaudavo vienam svečiui po 0,75 litro stipriojo gėrimo, dabar svaigalų užsakoma perpus mažiau.
Panevėžio plėtros agentūros duomenimis, šiame rajone registruotos 22 kaimo turizmo sodybos. Agentūros turizmo projektų vadovė Vilanda Reikalienė mano, jog jų iš tikrųjų gali būti viena kita daugiau. Patirtis rodo, kad ne visi šia veikla užsiimantys verslininkai apie teikiamas paslaugas skuba pranešti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Pasak V. Reikalienės, besikuriančių kaimo turizmo sodybų skaičius nuosekliai didėjo iki 2020-ųjų.
Tokio verslo atstovai Panevėžio rajone tvirtina paslaugų kainų kol kas neplanuojantys kelti. Visgi jie pripažįsta, kad sumos už linksmybes kaime ir taip nėra mažos: sodybos Panevėžio krašte savaitgaliui kainuoja iki 2500 eurų.
Visą straipsnį skaitykite birželio 23 dienos (trečiadienio) „Sekundės“ laikraštyje.
Komentarai
Jeigu yra nakvynė, politikai, darykit sodybose vaikams poilsio stovyklas ,jas juk trečdalį apmoka valstybė,. Turėsit rinkėjus ir tėvus ir vaikus. Jums nei stogai, nei pamatai nerūpi, maistu aprūpins šeimininkai. Pajudėkit daugiau ir pačių sodybų savininkai. Rinkos ekonomikoj turi būti veiklios visos šalys.