I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Šeimos gynėjai patraukė į sostinę

Šeimos gynėjai patraukė į sostinę

Apie penkis šimtus automobilių, du autobusai ir beveik pusantro tūkstančio žmonių Panevėžio apskrityje ryžosi prisijungti prie „Didžiojo šeimos gynimo maršo“.

Panašios kolonos iš visos Lietuvos regionų pasuko link Vilniaus, kur Vingio parke susirinkusieji vakare ketina garsiai pademonstruoti nepasitenkinimą dėl neva ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos bei valdančiosios Seimo daugumos rengiamų įstatymų prieš tradicinės šeimos vertybes.

Nedvejojo dalyvauti

„Panorome dalyvauti protesto akcijoje iš karto, kai tik išgirdome kvietimą prisijungti. Mes už tradicinę šeimą buvome ir būsime, tą dabar ir liudijame“, – Sekundei.lt sakė truskavietis Arūnas.

Jis su žmona Aurelija ankstų šeštadienio rytą atvyko į Panevėžio rajone esantį Bistrampolio dvaro aerodromą. Čia renginio organizatoriai startui būrė visos Panevėžio apskrities dalyvius. Jų iš anksto prisiregistravo apie 500 automobilių. Paskutinėmis dienomis prie regiono kolonos prisijungė Pakruojis, kurio dalyviams kelias per Panevėžį pasirodė trumpesnis ir patogesnis.

„Siekiame garsiai pareikšti, kad būtų nustota darkyti tikrą šeimą – ji ir dabar gerai surėdyta, – savo nuomonę ryžtingai dėstė Arūnas. – Bet išmintingais ir protingais apsimetę mokytojai mums stengiasi įteigti naujas tiesas, kad net imame jaustis antrarūšiais. Tikros vertybės paminamos – pabrėžiami trūkumai. Šeimą iškraipo kas kaip nori. Lai gyvena tie, kad su nuodėme, ir mums netrukdo, neprimeta savo valios. Patenka į Seimą tokie ir pradeda diktuoti masėms naujas taisykles.“

Vyras džiaugėsi, kad prie akcijos starto sutiko daug bendraminčių ir pažįstamų.

„Sekėme informaciją nuo pat akcijos pradžios. Mano nuomonės jokia kritika ar provokacijos iš priešiškų jėgų nepakeitė. Tikiuosi, kad situacija po žygio Lietuvoje pagerės. Šeima – didžiausias turtas ir valstybės pagrindas. Turime stengtis dėl savo vaikų“, – portalui kalbėjo ir Aleksandras, į renginį atvykęs su žmona bei sūnėnu – trys vaikai liko namuose.

Panevėžietis tikino važiuosiąs iki pat Vilniaus, kur dalyvaus renginyje.

Iš Panevėžio su sūnumi Sauliumi ir anūke Neda į akciją atvyko ir Valerija Stundžienė. Moteris reiškė didelį rūpestį dėl savo ir visų Lietuvos šeimų ateities.

„Aš nuo Sąjūdžio laikų nepraleidžiu renginių už žmonių teises. Neturėjau jokių dvejonių jungtis. Manau, provokacijų kelyje dar bus, bet reikia ramiai ir santūriai atsilaikyti“, – dėstė senjorė, dalyvavusi ir šios akcijos bandomuosiuose važiavimuose praėjusį ketvirtadienį. Juose per Panevėžį riedėjo 40 automobilių.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Skaičiuos po fakto

„Važiuosim „Via Baltica“ autostrada iki Vilniaus. Niekur nebesuksime, kaip buvo planuota dėl kelio remonto darbų“, – apie maršrutą prieš kelionę sakė akcijos koordinatorė Panevėžyje Edita Mikėnaitė, nuo 8 val. ryto dalyviams numatytoje vietoje laukusi pirmųjų automobilių.

Ji sakė dar tiksliai nežinanti, kiek žmonių susirinko.

„Dalijome specialius „Gyvojo tautiečio pasus“ ir pagal juos matysime, kiek čia iš tiesų prisijungė. Taip pat mus skaičiuos prie Kėdainių“, – aiškino E. Mikėnaitė.

Į Kučių kaimą, anot jos, rinkosi ne tik Panevėžio miesto ir rajono gyventojai, bet ir žmonės iš Kupiškio, Pasvalio, Biržų, Rokiškio rajonų. Kai kuriuose keleivius pavežti buvo pasamdyti autobusai.

Didesnio transporto prašyta ir Panevėžio miesto savivaldybės. Jos atstovų akcijos dalyvių išlydėtuvėse prie Bistrampolio dvaro nesimatė.

Tačiau maršo dalyvius į žygį išlydėti atvyko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos atstovai Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir Seimo narė Guoda Burokienė.

Akcijos dalyviai į simbolinę kelionę išsiruošė gausiai pasipuošę renginio atributika, tautinėmis vėliavomis.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Vytis iš automobilių

Bistrampolio dvaro aerodrome prieš kelionę iš sidabrinės, baltos ir raudonos spalvos automobilių suformuotas Vytis. Šį sudėtingą projektą vykdė dar vienas akcijos koordinatorius, žinomas visuomenininkas Panevėžyje Rimantas Kiela.

Prieš startą organizatoriai surengė ir visuotinį, laisvą minios balsavimą dėl vykstančios akcijos reikalavimų.

„Nežinome, kodėl esame kaltinami neturintys vieno tvirto tikslo. Juk nuo pat pradžių deklaruojame savo siekius“, – teigė renginio koordinatorė Aukštaitijoje Vitolda Račkova.

Galiausiai po trumpo koncerto 10.30 val. ilga automobilių kolona pajudėjo iš Panevėžio rajono. Ją lydėjo policija, motociklininkų virtinė. Danguje dalyvius sveikino lakūnai.

Apie 13 val. protestuotojai jau buvo prie Kauno, kur laukė leidimo važiuoti toliau.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

I. STULGAITĖS-KRIUKIENĖS nuotr.

Lydi prieštaravimai

Bažnyčios pozicija dėl šeimos gynėjų maršo iki šiol nėra aiški. Tačiau akcijos dalyvius Panevėžio rajone laimino ir kovoti ragino kunigas Rimantas Gudelis. Jis taip perdavė ir Panevėžio vyskupo Lino Vodopjanovo linkėjimus.

Pastarasis su kitais Bažnyčios tarnais šiandien meldžiasi už šeimas Krekenavos bazilikoje prie stebuklingojo Švč. Mergelės Marijos paveikslo.

Akcija nuo pat pradžių sulaukia prieštaringų vertinimų.

Politologė, Mykolo Romerio universiteto dėstytoja Rima Urbonaitė mano, jog didžiausia žygio už šeimą bėda, jog jame trūksta aiškumo.

„Panašu, kad toks renginys organizuojamas tik masėms pritraukti. Laviruojama tarp eilės klausimų, nepasirenkant vienos nuoseklios linijos, kad būtų galima sudominti kuo daugiau įvairių žmonių sluoksnių“, – apibendrino politologė.

Jos požiūriu, netgi patys akcijos organizatoriai tarpusavyje nesusitaria, už ką eina. Negana to, mitinge, kuris dengiamas šeimos, kaip vienos svarbiausių vertybių žmonijoje, vardu, R. Urbonaitė mato nemažai agresijos apraiškų.

„Šeima, kuri mums asocijuojasi su šiluma, saugumu, jaukumu, čia susipina su agresija. Jei organizatoriai sugeba pasakyti, kad susiras kokio nors politiko vaiką ir jam sugrūs kažką į burną, tai priešinga tam, ką mums reiškia šeima, vaikai. Tai visai nedera“, – pabrėžia ji ir svarsto, koks mitingo organizatorių tikrasis tikslas: šeimos statusas ar valdžios nuvertimas.

„Ar tiems rengėjams taip susiplakti išeina sąmoningai ar netyčia, taip pat svarbus klausimas“, – priduria R. Urbonaitė.

Politologė pastebėjo, kad žmonės aktyviai jungiasi prie protestuotojų armijos ir palaiko maršo mintis, tačiau ji abejoja, ar neteks daliai „karių“ grįžti namo nusivylusiems: „Neaišku, ar tie skelbiami dalyvių skaičiai pasirodys ir realybėje. Viena yra paspausti mygtuką internete, kita – pakilti nuo sofos. Aišku, bus ir tokių, kurie ateis tiesiog pandemijos, susikaupusių problemų išlieti.“

Galerija

Komentarai

  • Tik 40000 uz. Kiti tikriausiai uz Europos vertybes .

Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų