„Mes turime suvokti, kad Lietuva yra beprotiškai sudėtingoje situacijoje ir mes už savo tuos veiksmus, ką padarysime dabar, mes matysime po savaitės, dviejų“, – žurnalistams pirmadienį sakė M. Stankūnas.
„Mes turime pagalvot, ar apsilankymas prekybos centre ar dar kažkur yra mums būtinas“, – pridūrė jis.
LSMU profesorius kartu su kitais Sveikatos ekspertų tarybos nariais pirmadienį prezidentui, premjerei ir sveikatos apsaugos ministrui pristatė COVID-19 situaciją.
Anot eksperto, šiuo metu svarbu susitelkti ir suprasti, kad apsilankymai prekybos centruose prisideda prie didesnių susirgimų.
„Visos Lietuvos garsenybės, žvaigždės turėtų pasakyt, kad jūsų apsilankymas prekybos centre prisideda prie to, kad mes turime tokią situaciją, kokia yra dabar“, – teigė M. Stankūnas.
Lietuvos energetikos instituto ekspertas Algis Džiugys sako, kad žmonės pastaruoju metu dažniau lankydavosi maisto prekių parduotuvėse.
„Žmonės mažiau apsipirkinėjo ne maisto parduotuvėse, mažiau buvo darbe, daugiau laiko leido namuose, tačiau labiau neršė po maisto parduotuves“, – žurnalistams sakė ekspertas.
Jis teigė besiremiantis „Google“ mobilumo duomenimis. Anot eksperto, didžiausias žmonių judėjimas yra Alytaus apskrityje.
„Kaip rezultatas, Alytaus apskrityje mes turime užsikrėtimų šuolį“, – teigė A. Džiugys.
Pasak eksperto, jeigu žmonės per šventes intensyviai bendrautų, sausio viduryje dienos atvejų skaičius būtų apie 2,5 tūkst., o jeigu karantino sugriežtinimo pavyks laikytis, susirgimai turėtų sumažėti.
„Pati optimistiškiausia prognozė, kai gyventojai sąžiningai laikosi anksčiau įvesto karantino ir dabar sugriežtinto, tai užsikrėtimų skaičius turėtų pradėti kristi ir sausio pabaigoje turėtume turėti nuo 1 iki 1,5 tūkst. atvejų“, – teigė A. Džiugys.
Jo teigimu, remiantis pesimistine prognoze, COVID-19 pacientų skaičius šalies ligoninėse gali sausio viduryje išaugti iki 3,3 tūkst.
LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas sako, kad prognozės yra realios, tačiau tai priklausys nuo to, kaip visuomenė laikysis taisyklių.
„Aš manau, kad jos labai tikėtinos, bet visos prognozės atsiremia į vieną paprastą faktorių – kaip visuomenė laikysis karantino taisyklių“, – sakė M. Stankūnas.
„Tai bus esminis faktorius, kuris leis toms prognozėms išsipildyti“, – pridūrė jis.
Anot profesoriaus, sveikatos ekspertai nusiteikę pozityviai ir mano, kad išsipildys optimistinis scenarijus.
„Mes manome, kad ženkli dalis žmonių karantino laikysis ir jis bus veiksmingas“, – teigė LSMU profesorius.
Vyriausybė nuo trečiadienio uždraudė be svarbių priežasčių išvykti iš savo savivaldybės, neveiks ne maisto prekių parduotuvės, tačiau leista atvirose viešose vietose pasivaikščioti šeimos nariams arba dviem kartu negyvenantiems žmonėms.
Komentarai
Sveiki , jūs rašote apie prekybos centrus, bet ar kas nors matėte , kas dedasi turguje .Konkrečiai šiandien Panevėžio centrinio turgaus šviežios mėsos paviljone.Maždaug pusė prekeivių nedėvi kaukių , valgo ,geria kavą , valosi nosį ir tais pačiais pirštais sveria ir pjausto mėsą .Senukai ir senutės neturi jokio supratimo apie atstumus ,grūdasi vieni prie kitų, kaip iš badų ištrūkę.Ir tai uždarose patalpose.
KUR ŽMOGUI NUSIPIRKTI SPYNĄ , NES UŽSIKIRTO IR SULŪŽO BUTO
DURŲ SPYNĄ ??? TAI DABAR TURĖS SĖDĖTI VISĄ MĖN . NAMUOSE, NEGALĖDAMAS NIEKUR IŠEITI.> NES BUTO DURYS NEUŽRAKINTOS…. KUR KREIPTIS?
Internetu
Žmonės gerai gyvena, mažiau geria, daugiau valgo.Vadinasi pinigų turi, tai ir perka. Jus gal daugiau aiškinkit žmonėms, kad užkratas eina nuo besimptomių žmonių,jie neserga, bet kitus užkrečia, todėl ir stabdo judėjimą ir vaikščiojimą.O rusai sako“Sidite blin doma“
O ką daryti socialiniams darbuotojams? Jie po keturis, penkis kartus per dieną priversti eiti į parduotuves
Barboros yra