Plaukikės, Raimundo Sargūno sporto gimnazijos dvyliktokės, P. Pekūnaitės karjera prasidėjo ne baseine, o laivelyje ant vandens. Paulinos vyresnis brolis lankė buriavimą. Šešerių mergaitei tėvai pasiūlė irgi išbandyti šią sporto šaką. Pirmosios treniruotės Paulinai taip patiko, kad vėliau nepraleisdavo nė vienos. Visgi tėvai, baimindamiesi nelaimės vandenyje, nusprendė nuvesti atžalą dar ir į plaukimo treniruotes.
„Taip ir atsidūriau plaukimo takelyje. Pradžia kaip ir visų vaikų. Tikslas buvo tiesiog išmokti plaukti“, – pasakoja P. Pekūnaitė.
Kuo toliau, tuo labiau Paulina stebino trenerius rezultatais tiek plaukimo takelyje, tiek atvirame vandenyje buriuodama. Ji dalyvavo Europos ir pasaulio buriavimo čempionatuose, tačiau ir plaukimas buvo artimas širdžiai. Bėgant laikui sportininkei tapo sunku suderinti abi veiklas, tad teko rinktis vieną jų.
„Kirtosi treniruočių laikai ir varžybos. Keturiolikos metų privalėjau pasirinkti vieną sporto šaką. Su tėčiu nusprendėme rinktis plaukimą, čia jis matė didesnę perspektyvą“, – kalba Paulina.
Tokiu pasirinkimu dabar P. Pekūnaitė neturėtų abejoti – ji daugkartinė Lietuvos plaukimo čempionė, 2017 metais vykusiame „EJOF“ Europos jaunimo olimpiniame festivalyje jai buvo suteiktas Lietuvos plaukimo meistro vardas, o kartu su komanda mišrioje estafetėje Paulina pasiekė ir Lietuvos rekordą iki 17 metų amžiaus grupėje.
Paklausta, ar plaukime svarbiau įgimtas talentas, ar juodas darbas, P. Pekūnaitė svarsto, jog rezultatą lemia ir viena, ir kita.
„Talentingas plaukikas irgi turi įdėti daug darbo. Bet ne visiems tas juodas darbas tinka. Kiekvieno organizmas kitoks. Galima tiesiog persidirbti. Reikia dirbti su saiku ir jausti savo kūną“, – pabrėžia sportininkė.
Nors tiek treniruočių, tiek varžybų tempas labai įtemptas, P. Pekūnaitė džiaugiasi, jog sportas jai padėjo išsiugdyti pasitikėjimą savimi, drąsą, kantrybę, ištvermę, atsakingumą, darbštumą, atkaklumą, pozityvumą.
Nors, atrodytų, puikios fizinės formos sportininkei motyvacijos tikrai netrūksta, tačiau, anot P. Pekūnaitės, neišvengiamai aplanko ir niūrios mintys, kai norisi viską paleisti vėjais.
„Būna, kad labai nesinori keltis ryte ar po pietų miego ir eiti į treniruotę. Kai tiesiog neturi jėgų ir viską skauda, norėtum pamiegoti ilgiau. Bet žinau, kad reikia. Būna tokių minčių, kad mesiu sportą, linksmai leisiu laiką su draugais ir viskas bus gerai. Bet kai pagalvoju, kiek metų tam esu atidavusi, tokios mintys labai greitai dingsta“, – atvirauja pašnekovė.
Labiausiai judėti į priekį ir nepasiduoti Pauliną skatina sėkmingi pasirodymai baseine.
„Dažniausiai motyvacija atsiranda po varžybų, kai pasiekiu rezultatą, kurio net pati nesitikėjau. Tada užsimoju dirbti dar rimčiau, kad kitas varžybas plaukčiau dar geriau. Kai plauki ir laimi, norisi dar labiau gerinti rezultatus“, – sako plaukikė.
P. Pekūnaitė labai džiaugiasi ir besąlygišku šeimos palaikymu.
Paulina puikiai žino, jog reikia aukotis tam, kad vėliau jos vardas puikuotųsi geriausių pasaulio plaukikų reitinguose. Tad kai bičiuliai kviečia susitikti, linksmai atšvęsti gimtadienį, mergina pirmenybę teikia treniruotėms ar varžyboms.
„Su draugais ar šeima stengiuosi pabūti per atostogas, laisvu laiku. Jie tai supranta. Džiugu, kad turiu tokius draugus ir šeimą“, – gražių žodžių artimiesiems negaili Paulina.
Akivaizdu, jog skambus pasakymas, kad savos sienos gydo, – labai teisingas. Paklausta, kokios tos paskutinės minutės prieš startą, P. Pekūnaitė prasitaria, jog labai priklauso nuo to, kur vyksta varžybos. Lietuvoje Paulinai startai kur kas lengvesni nei kitoje pasaulio pusėje.
„Lietuvoje man mažiau baisu, būnu ir linksma, ir susikaupusi, jaudulio tarsi nėra. Kai varžybos būna Europoje ar kitame pasaulio kampelyje, jaudulys labai didelis. Nes žinau, kad yra daug plaukikų, kurie pasiruošę startui ne mažiau nei aš“, – sako sportininkė.
Specialių ritualų prieš startą Paulina neatlieka, tačiau kartais į galvą šauna mintis, jog apsivilkus vieną ar kitą maudymosi kostiumėlį ir užsidėjus kepurėlę, nusišypsos fortūna.
O pačios sunkiausios akimirkos jos laukia irstantis baseino takeliu viduryje rungties.
„Jeigu plauki 200 metrų distanciją, turi išlaikyti vadinėjamąją trečią atkarpą. Jeigu ją paleisi, rezultatas gali nuvilti. Kitiems plaukikams sunkiausias yra finišas, bet man jėgų netrūksta“, – šypteli atletė.
Nors P. Pekūnaitė tikra klaipėdietė, Panevėžyje ji jaučiasi puikiai. Sako, jog išvykdama iš gimtųjų namų rinkosi ne miestą, o sportą – Aukštaitijos sostinėje ji atsidūrė dėl geresnių plaukimo galimybių ir čia siekia savo tikslų.
„Tikrai nesigailiu ir džiaugiuosi, kad nusprendžiau persikelti į Panevėžį ir čia sportuoti“, – tvirtina Paulina.
Vis dėlto labiausiai ji pasiilgsta vasarų prie jūros su draugais, taip pat uostamiesčio šurmulio ir švenčių.
Ir Panevėžį Paulina kuo toliau, tuo labiau prisipratino – susirado labai daug draugų, labiau pažino miestą ir jis tapo labai gražus.
„Dabar čia jau antrieji mano namai. Tiek laiko čia pragyvenau, tad jaučiuosi jau kaip savame mieste. Žinau, kur kas įdomaus yra, ką galima nuveikti“, – sako sportininkė.
Ambicingos plaukikės tikslai tikrai neturėtų stebinti – ji svajoja patekti į Europos ir Pasaulio suaugusiųjų čempionatus, bet didžiausia svajonė lieka tokia, kaip turbūt ir kiekvieno sportininko – atstovauti savo šaliai olimpinėse žaidynėse.
Pasak P. Pekūnaitės, jau vien šis plaukimo sezonas bus labai įdomus ir visiškai kitoks, nei įprasta. Didžiausią įtaką jam padarė visame pasaulyje įsivyravusi COVID-19 pandemija ir paskelbtas karantinas.
„Labai įdomu bus pamatyti kitų plaukikų pasirengimą ir formą. Šio sezono mano tikslas – atgauti savo sportinę formą ir pagerinti visus savo stiliaus laikus“, – nusiteikusi plaukikė.
Nors dėl tarptautinių varžybų vis dar vyrauja nežinia, Paulina džiaugiasi, jog savo galimybes galės pademonstruoti bent jau Lietuvoje. Artimiausias atletės startas numatytas jau spalį LPF komandinės taurės varžybose, o dar svarbesnis išbandymas lauks gruodžio mėnesį Lietuvos plaukimo čempionate.
P. Pekūnaitė už baseino ribų, kaip ir įprasta jos bendraamžiams, turi labai daug pomėgių. Tačiau dažniausiai sportininkės sezonas būna labai ilgas, tad laiko jiems lieka ne per daugiausia.
„Turime porą dienų atostogų per šventes ir mėnesį ar porą savaičių vasarą. Priklauso nuo to, koks sezonas. Esu labai aktyvi, laisvu laiku mėgstu buriuoti, žaisti krepšinį, futbolą, važiuoti prie jūros žaisti tinklinį su draugais, maudytis, plaukioti vandenlente ar nuvažiuoti į Platelius pailsėti su šeima“, – vardija sportininkė.