„Planuojame pastatą nuomoti. Nuomininką surado buvęs įmonės akcininkas, o toliau mes derybose dalyvavome kartu su nuomininku „Swedbanku“. Kadangi jis įsikūręs Laisvės aikštėje, kuri šiuo metu rekonstruojama, nebebus parkavimo, nusprendė persikelti į kitas patalpas“, – BNS sakė pastatą įsigijusios bendrovės „Gedstos NT“ savininkas Gediminas Stravinskas.
Sandoriu rugpjūčio pabaigoje „Gedstos NT“ perėmė 100 proc. pastatą valdančios bendrovės „Gene Panevėžys“ akcijų iš įmonės „Laurus Gene“.
G. Stravinskas teigė, jog pastatas jį sudomino kaip investicija. Jis neatskleidė, už kiek buvo įsigytas turtas. Verslininko teigimu, nors objektas geros būklės, į jo atnaujinimą bendrovė su nuomininku turės investuoti apie 1 mln. eurų.
„Kaip verslininką taip (sudomino kaip investicija – BNS). O kaip žmogui svarbu, kad mieste būtų veikiantis pastatas, ne apmusijęs. Nemažai investuosime tiek mes, tiek nuomininkas, kadangi keičiasi patalpų išplanavimas, turėsime atnaujinti šildymo, vėdinimo sistemas, fasadą“, – kalbėjo jis.
„Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius BNS sakė, kad perkelti banko padalinį nuspręsta, nes dabartinėms patalpoms reikalingas remontas.
„Buvo priimtas sprendimas ieškoti naujų veiklai tinkamų patalpų. Biurui skirtų patalpų pasiūla Panevėžyje nėra didelė. „Swedbank“ Ukmergės gatvėje išsinuomojo 1-3 pastato aukštus, bendras plotas apie 1,6 tūkst. kv. metrų“, – sakė jis.
Planuojama, kad į naujas patalpas bankas galėtų persikelti 2021 metų pradžioje.
„Gene Panevėžys“ valdo keturių aukštų 2,1 tūkst. kv. metrų ploto 1998 metais pastatytą banko pastatą Panevėžio Ukmergės gatvėje. 2018 metais rengtame aukcione jis su 0,26 ha ploto automobilių stovėjimo aikštele buvo parduodamas už 899 tūkst. eurų pradinę kainą (be PVM).
Pastatas yra dalis daugiau nei 40-ies komercinio banko SEB nuomotų objektų Baltijos šalyse portfelio, kurį už neskelbiamą sumą 2016 metais iš Nyderlandų bendrovės „Geneba properties“ įsigijo Danijos investicijų kompanija „Northern Horizon Capital“ kartu su tarptautine investicijų kompanija „Partners group“. Jos turtą valdo per įvairiose šalyse registruotas grupės „Laurus“ įmones.
Buvęs SEB banko pastatas pačiame Aukštaitijos sostinės centre pastatytas 1998-aisiais. Tuo metu jo statybos savotiškai žymėjo naują erą mieste. Keturių aukštų administracinės paskirties statinys išsiskyrė modernia architektūra. Pastato su 45 vietų automobilių stovėjimo vietų aikštele šalia projekto autorius – panevėžietis architektas Valdas Klimavičius. Nuo pat pirmųjų dienų šiame pastate veikė SEB bankas, šių metų pradžioje savo padalinį perkėlęs kitur.
V. Klimavičiaus teigimu, projektas kurtas paties banko užsakymu.
„Tuometis Vilniaus bankas anais laikais turėjo labai gerą tradiciją visuose didesniuose miestuose pastatyti po modernios architektūros pastatą. Taip jie iškilo Kaune, Vilniuje, Kėdainiuose, Panevėžyje“, – „Sekundei“ yra pasakojęs architektas.
Šį projektą autorius vadina didžiule avantiūra. V. Klimavičius pamena, kad pradžioje netgi patiems užsakovams jo architektūrinė vizija pasirodė pernelyg utopinė ir neišpildoma. Nors praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Lietuvoje jau kilo pastatai stiklo sienomis, tačiau lenkto fasado berėme konstrukcija statinio dar nebuvo.
„Tai buvo tikra maksimalistinė iliuzija. Bankas iš pradžių jos net atsisakė, bet kai padariau maketą su interjeru, susikviečiau banko viršininkus, jie sutiko pabandyti. Dabar, kai jau pasenau, į tokią avantiūrą nebesileisčiau, o tada į priekį varė jaunatviškas maksimalizmas“, – pamena V. Klimavičius.
Vietinėje rinkoje net nebuvo gebančiųjų išpildyti tokią modernią architektūrinę viziją. Būsimąjį banko pastatą Panevėžyje statė profesionalai iš Estijos, stažavęsi Suomijoje. Architekto teigimu, statybos ėjosi sunkiai – statinys kilo ant senų, sovietmečiu nebaigto statyti prekybos centro pamatų. Naujų, pasak V. Klimavičiaus, įrengti nebuvo įmanoma dėl grunto specifikos – šioje vietoje būta 12 metrų pelkės. Anot architekto, ant senų pamatų statytas ir greta esantis prekybos centras. Tuomet būta idėjų šiuos du statinius sujungti. V. Klimavičius tokio pasažo eskizą net nubraižęs, tačiau jį išpildyti neatsirado galimybių.
Komentarai
Protingas sprendimas. Daugiau erdvės ir patogiau klijentams.
Kadangi jis įsikūręs Laisvės aikštėje, kuri šiuo metu rekonstruojama, nebebus parkavimo, nusprendė persikelti į kitas patalpas“,
bek gal tu is panevezio, maziau t r y d a l i o s i komentaruose