Apygardos teismas tarp jųdviejų patvirtino taikos sutartis ir bylas nutraukė.
Dar birželio pradžioje teismas buvo atmetęs „JK Rangos“ ieškinius ir dėl Savivaldybės skelbto Bendruomenių rūmų sutvarkymo konkurso, ir dėl konkurso Senvagei rekonstruoti. Negana to, „JK Rangai“ tąkart priteista apmokėti Savivaldybės ir trečiojo asmens byloje – bendrovės Panevėžio statybos tresto patirtas bylinėjimosi išlaidas – iš viso maždaug 6000 eurų. Tokį verdiktą „JK Ranga“ galėjo skųsti aukštesnės instancijos teismui. Visgi įmonė dėl milijoninės vertės užsakymų nebesibylinės.
Šią savaitę pasirašius taikos sutartis, „JK Ranga“ atsiėmė savo reikalavimus, o Savivaldybė nebereikalaus, kad ieškovė atlygintų teismo priteistas tūkstantines bylinėjimosi išlaidas.
Savivaldybės ir statybų bendrovės ginčas dėl milijoninės vertės darbų į teismą persikėlė po to, kai „JK Ranga“ buvo eliminuota iš viešųjų pirkimų konkursų Senvagei ir Bendruomenių rūmų prieigoms rekonstruoti.
„JK Ranga“ juose buvo pripažinta laimėtoja kaip pasiūliusi mažiausią kainą. Tačiau laimėtojų džiaugsmas tęsėsi neilgai. Netrukus pretenzijas dėl rezultatų pateikė antroje vietoje likęs statybų gigantas Panevėžio statybos trestas (PST).
Konkurentai išsiaiškino, kad juos aplenkusi bendrovė, nors ir pasisiūliusi pigiau atnaujinti Senvagę ir teritoriją prie Bendruomenių rūmų kartu su Kranto gatve, negali būti pripažinta laimėtoja, nes neatitinka konkurso sąlygose nurodytų kvalifikacinių reikalavimų.
Tokių argumentų pakako Savivaldybei pašalinti „JK Rangą“ iš abiejų konkursų. Tokiu atveju užsakymai turėjo atitekti antroje vietoje likusiam PST.
Iš žaidimo išstumtoji „JK Ranga“ apkaltino Savivaldybę statybų gigantės protegavimu bei kreipėsi į teismą. Vis dėlto ieškovei abiejose bylose – ir dėl Senvagės, ir dėl Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo teko išgirsti vis tuos pačius jų netenkinančius teisėjų nuosprendžius – abu jos skundus teismas atmetė.
„Ta aplinkybė, kad „JK Rangos“ pasiūlyta darbų kaina yra mažesnė nei kito tiekėjo, negali paneigti perkančiosios organizacijos pareigos pasiūlymus vertinti vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo 17 straipsnio 1 dalyje nustatytais principais, o ieškovės teiginiai, kad atsakovė proteguoja AB Panevėžio statybos trestą, jokiais konkrečiais įrodymais nepagrįsti. Be to, bylos duomenys patvirtina, kad tiek ieškovė, tiek ir trečiasis asmuo dalyvauja atsakovės skelbiamuose statybos darbų viešuosiuose pirkimuose, yra pripažįstamos pirkimų laimėtojomis bei vykdo su atsakove sudarytas sutartis, ką patvirtina ir ieškovės nurodomos su Panevėžio miesto savivaldybės administracija 2019 m. sudarytos sutartys“, – konstatavo teismas.
Kol teismas nagrinėjo „JK Rangos“ skundus, konkursai reprezentacinėms miesto centro vietoms tvarkyti buvo sustabdyti.
Dabar juos vėl leista tęsti. Tai labiausiai ir džiugina Panevėžio savivaldybę, nes planuoti darbai ir taip vėluoja gerą mėnesį.
„Sutikome su taikos sutartimi dėl to, kad projektai judėtų į priekį. Vasarą – pats geriausias metas statyboms ir jau nebėra ko laukti“, – teigė Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.
Sutartį su Senvagę ir Bendruomenių rūmų prieigas bei Kranto gatvę tvarkysiančiais statybininkais planuojama pasirašyti rugpjūčio pradžioje. Kadangi rangos darbų procedūros nėra užbaigtos, Savivaldybė neturi teisės įvardyti konkursų laimėtojo. Vis dėlto juose „JK Ranga“ turėjo vienintelį konkurentą – PST. Kol nepasirašyta sutartis su laimėtoju, neskelbiamos ir sumos, kiek už šiuos darbus buvo užsiprašiusios konkurse dalyvavusios bendrovės.
„Sutartį su rangovais jau turėjome pasirašyti gegužę. Nebesinori dar vilkinti ir tikimės, kad dabar planai vyks greit“, – teigė T. Jukna.
Taikos sutartis, anot jo, geriausia, kas šioje konfliktinėje situacijoje nutiko Savivaldybei. Jai kainavo tik teisinės paslaugos.
Pasak T. Juknos, jei niekas nepasikeis, Senvagės ir Bendruomenių rūmų rekonstrukcijos darbai realybėje turėtų prasidėti tuoj pat po Panevėžio gimtadienio, planuojama startuoti nuo Kranto gatvės.
Taikos sutartimi bylą užbaigti sutikusios „JK Rangos“ direktoriaus pavaduotoja Jolita Žakevičienė teigė, kad per daug komentuoti tokio įmonės sprendimo nėra ko.
Tiesiog dalyvaujant konkursuose dėl Senvagės ir Bendruomenių rūmų prieigų sutvarkymo statybų bendrovė buvo susikoncentravusi tik į šiuos darbus ir kitų užsakymų papildomai neieškojo.
„Esame nedidelė įmonė, todėl buvome pasiruošę dirbti tiems projektams. Būtume juos tikrai įgyvendinę. Kitų darbų tada neturėjome, o darbuotojus juk reikia ir toliau išlaikyti. Teismų metu dalyvavome įvairiuose kituose viešuosiuose pirkimuose ir jau turime užtektinai darbo, todėl ir nusileidome“, – trumpai paaiškino pavaduotoja.
Visgi savo kaltės dėl to, kad prarado stambius Savivaldybės užsakymus, įmonė nepripažįsta. Bet ir pyktis su potencialiu užsakovu toliau nenori.
„Neatsižadame bendradarbiavimo su miestu, toliau dalyvausime Savivaldybės konkursuose. Toks gyvenimas – reikia toliau dirbti, konkuruoti“, – kalbėjo J. Žakevičienė.
Visai neseniai „JK Ranga“ laimėjo Panevėžio savivaldybės skelbtus viešuosius pirkimus dėl Kėdainių gatvės rekonstrukcijos.
Komentarai
gera naujena ,dar klausimas kodel uzstrigo pastato darbai Laisves a.
Vėl skamba PST vardas. Neseniai atsistatydino jo vadovas. Kilo abejonių. Ir vėl „nubuktuota“ I vietą užėmusi ir mažiausią kainą pasiūliusi bendrovė. Įdomu, kad prieš prasidedant viešųjų pirkimų konkursui ši bendrovė tiko. Matyt, buvo tikėtasi, kad ji nenugalės. O po to post factum nugalėjusi bendrovė nebetiko. Keisti dalykai dedasi savivaldybėse, tas sukelia abejones ir vėl iškyla teismų bylų ir kaltinamųjų besikartojanti eiga.
Ranga neturėjo visų reikalingų atestatų. Neturint atestatų eiti į konkursą ir dar vėliau bylinėtis nėra teisinga.
Tie viešieji pirkimai kaip rakštis Lietuvos kūne. Kokie turi būti įstatymai tuo klausimu? Kas turi nustatyti nugalėtoją? Net teismai neįstengia išsiaiškinti. Vienintelis kriterijus turi būti išlaikytas – skaidrumas !!! Bet palikimas, oi, kaip padūmavęs….
kai laimi už mažiausią kainą – tai jokio skaidrumo nėra ir negali būti. Ar šaldytuvą asmeninei virtuvei perku už mažiausią kainą?
Labai teisingas ir pragmatiškas savivaldybės požiūris: kam ginčytis, jei oras leidžia dirbti.
Kam tas skaidus oras, jei gyventi galima ir lyjant. Svarbiausia pragmatiškumas, o ne skaidumas viešuose pirkimuose.