Nelaimėlis jau baigia atsigauti ir po reabilitacijos galės grįžti į natūralios gamtos prieglobstį. Visgi jeigu ne neabejingi žmonės, likimas paukščio būtų nepagailėjęs.
Kaip pasakojo J. Paltarokė-Vilimė, prieš kelias dienas jai atvežtas itin išsekęs, sumuštu sparnu ir krūtine, galbūt sergantis infekcine liga didysis apuokas. Jį Paįstryje, pamiškėje, rado vaikštinėjantis vietos gyventojas. Vyras iš karto kreipėsi į aplinkosaugininkus, o šie nukreipė į J. Paltarokės-Vilimės veterinarijos kliniką.
„Nežinau tikslių detalių, kurioje vietoje rastas paukštis, nes mūsų tikslas buvo kuo greičiau suteikti jam pagalbą. Jo būklė buvo itin sunki, jau nebegalėjo skristi, galima sakyti, vien gulėjo ant šono“, – pasakojo veterinarijos gydytoja.
Suleidus gliukozės ir skysčių, jau po valandos paukštis galėjo atsistoti ant kojų, gydytojai jį teko maitinti per prievartą pincetu. Praėjusią naktį apuokui buvo palikta mėsos su kaulu – skanėstą suvalgė net pasigardžiuodamas. Veterinarijos gydytojos teigimu, tai ženklas, kad šis karališkas gražuolis jau sveiksta.
„Tik atvežto paukščio nenorėjome judinti: jeigu yra lūžusių kaulų, baisu, kad jie nepažeistų vidaus organų. Bet po keturių dienų atlikus tyrimus paaiškėjo, kad viskas gerai“, – pasidžiaugė J. Paltarokė-Vilimė.
Gyvūnų gydytoja svarsto, kad apuokas galėjo susižaloti medžioklės metu, o galbūt nukentėjo nuo kitų plėšriųjų paukščių. Sveikstantis nelaimėlis dar kurį laiką bus gydomas prieglaudos didžiajame voljere, kol sustiprės.
„Didysis apuokas įrašytas į Raudonąją knygą, tad prieš paleidžiant įsitikinsime, kad jis tikrai gali gyventi savarankiškai. Būtinai konsultuosimės su gamtininkais, kur geriau jį paleisti“, – sakė gydytoja.
Prieglaudos įkūrėja tvirtino, kad laukiniai paukščiai ir gyvūnai gana sėkmingai adaptuojasi laukinėje gamtoje. Įvairiais tyrimais patvirtinta, kad paukščiai gali įveikti didžiulius atstumus ir nuskristi ten, kur jiems reikia. Tiesa, paleidžiant į laisvę prieglaudoje gydytus paukščius visuomet stebima, ar jie pakankamai stiprūs išgyventi gamtoje.
Kartu su apuoku laukinių gyvūnų prieglaudoje gyvena ir viena gulbė. Ši jau buvo paleista į laisvę, bet po kelių dienų grįžo. Pas veterinarijos gydytoją gulbė pateko dėl deformuoto sąnario, bet tikėtina, kad tai ne trauma, o toks gulbiukas jau gimė. Į gamtą gulbę vėl bus bandoma paleisti pavasarį, kai upėse ištirps ledai.
„Neseniai pas mus gyveno ir pelėda, rasta iškritusi iš lizdo. Pasveikusią ją apgyvendinome didelėje daržinėje, kad turėtų erdvės skraidyti ir medžioti, o paskui sėkmingai išskrido į mišką“, – pasakojo J. Paltarokė-Vilimė.
Komentarai
Įdomu,kaip galėjo foto būti p. Garucko,jei jos prieš patenkant į viešumą,buvo mano fotoaparate? Apie autorines teises kas nors buvo girdėta? 😀 labai ne kažkaip atrodo.