Tai – bene laukiamiausias, iškilmingiausias, didžiausių gimnazistų pastangų, nuovargio ir įdirbio reikalaujantis, ne tik gimnazijos, bet ir viso miesto bendruomenę suburiantis renginys.
Pasak gimnazijos direktoriaus Raimondo Dambrausko, prieš eilę metų gimusi tradicija pirmiausia būdavo puoselėjama ugdymo įstaigos aktų salėje.
„Tuo metu šokis nebuvo privalomas, jį mokiniai rinkdavosi kaip modulį, pasirenkamą dalyką. Trys, keturi šokių vakarai vyko aktų salėje, kurioje sutilpo visi norintys: mokiniai, tėvai, mokytojai. Vėliau susidomėjusiųjų ratas plėtėsi, ugdymo plane padarėme pakeitimą – be muzikos, dailės ar teatro pamokų, mokiniai galėjo pasirinkti ir šokį“, – pasakojo R. Dambrauskas.
Šokio pamokos įgavo pagreitį, moksleiviai masiškai pradėjo jas rinktis. Dabar šokio pamokas pasirenka net 85 proc. gimnazistų.
Taip šokėjai ilgainiui persikėlė į miesto Bendruomenių rūmus, o kai ir šių sienos pasirodė per ankštos – į Panevėžio areną. Joje gimnazistų poros sukasi jau šeštus metus.
„Man džiaugiasi širdis, kai likus maždaug mėnesiui iki šokių vakaro, savaitgaliais tiek aktų, tiek sporto salėje, o šią savaitę, nors ir pusmečio pabaiga, visuose koridoriuose mokiniai derina judesius“, – neslėpė pasididžiavimo direktorius.
Anot gimnazijos vadovo, šokių vakaras nėra lenktyniavimo konkursas. Tai – didelė laimė pasidžiaugti pastangomis mokinių, kurie netgi niekada nešokę, vis dėlto išdrįsta išeiti ir pašokti stebint susidomėjusiųjų miniai.
„Sidabrinė naktis“ – taip pat ir proga paskutiniųjų gimnazijos klasių poroms parodyti, ką pavyko išmokti vos dviejų šokių mokytojos Kristinos Nainienės savaitinių pamokų metu.
Vieni klasikinių, Lotynų Amerikos bei kitų iš vietos savo ritmais išjudinančių šokių mokėsi vos pusmetį, kiti – pusantrų metų.
Šokių vakarą lengvu skambios muzikos ritmu šokių aikštelėje besisukančios poros pelnė aibę nominacijų.
Komisija, kurią sudarė praėjusiųjų metų šokių vakaro karalienė ir karalius bei buvę gimnazistai, išrinko dvylika grakščiausių porų.
Vakaro metu susirinkusius džiugino ne tik šokių muzikos ritmai, bet ir Kęstučio Plančiūno diriguojamo gimnazijos mokinių lengvosios muzikos orkestro kūriniai. Taip pat sulaukta svečių iš pietryčių Latvijos esančių Preilių – valstybinės gimnazijos šokių kolektyvo „Gauda“. Jis atliko keturis šokius, kurie užimti prizinių vietų nepretendavo.
Savo programą pristatė ir mišrus gimnazijos choras, taip pat – energingasis tautinių šokių kolektyvas „Siaustinis“.
Šiemet konkursinę programą pristatė bene keturi šimtai gimnazistų. Kadangi gimnazijoje mokosi kur kas daugiau merginų nei vaikinų, pastariesiems teko net kelissyk vesti merginas atskirų šokių nominacijų numeriuose.
Šiais metais prizinės nominacijos liko padabintos kaip ir pernai – šimtmečio ženklu. Direktorius linksmai juokėsi, jog praėjusiais metais pradėtas šimtmetis bus užbaigtas šiemet.
R. Dambrauskas pabrėžė renginio svarbą ne tik vietiniame, bet ir respublikiniame kontekste. Jis patikino, jog neretai į buvusius gimnazistus, jau žengiančius studentų pėdomis, kiti žiūri su baltu pavydu, stebisi, jog gimnazijoje galima išmokti Lotynų Amerikos šokio žingsnių.
„Mano nuomone, gimnazistas neturi vien gerai mokytis, gauti gerus pažymius dalykinėje sistemoje, bet turi gebėti ir asistuoti merginai, deklamuoti eilėraštį, gražiai elgtis ir, be jokios abejonės, gražiai šokti“, – pabrėžė J. Balčikonio gimnazijos vadovas.