Ciberžolė. Sveikatos specialistai sako, kad šį prieskoninį augalą turi pamėgti visi, besirūpinantys sveikata ir gera savijauta. Nuo neatmenamų laikų ciberžolė buvo vadinama vienu naudingiausių prieskonių. Šiuo metu šis augalas išgyvena tikrą atgimimo laikotarpį.
Medicina ciberžolę atrado XVII amžiuje, kai Indijos tyrėjai nustatė, kad šis prieskoninis augalas veikia kaip antioksidantas, slopina uždegimus. Atlikdami tyrimus specialistai pildo vis ilgėjantį sąrašą gerųjų ciberžolės savybių, galinčių padėti užkirsti kelią vėžiui, Alcheimerio ligai ir sustabdyti senatvę.
Medikų teigimu, apie kurkuminą (ciberžolės šaknies ekstraktą – pagrindinę veikliąją ciberžolės dalį) žmonės turėtų žinoti, kaip apie nepamainomą natūralią priemonę mūsų sveikatai stiprinti. Šis stebuklingas prieskonis yra tikras jaunystės ir geros savijautos garantas. Sveikatos specialistai vardija kurkumino privalumus: apsaugo nuo senėjimo, pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu, turi antioksidacinių savybių, įrodytų daugiau nei 7 tūkstančiuose mokslinių straipsnių.
Uždegimo slopinimo savybėmis pasižymintis kurkuminas palengvina artrito simptomus, mažina sąnarių skausmą ir tinimą, gali padėti kovoti su lėtiniais uždegimais, cukriniu diabetu, valo kepenis ir padeda įveikti skrandžio opas, saugo organizmą nuo toksinų.
Sveikatos specialistai sako, kad kurkumino ekstraktas netgi gali būti naudojamas vėžinių ląstelių augimui stabdyti. Ši ciberžolės pagrindinė sudedamoji dalis turi unikalių savybių atpažinti vėžį ir dėl labai didelio antioksidantų kiekio neleidžia jam pradėti formuotis.
Atliktų tyrimų duomenimis, dėl teigiamo poveikio reikiamam tam tikrų hormonų lygiui palaikyti kurkuminas gali būti naudojamas senatvinės demencijos, Alcheimerio ligos prevencijai. Atliekant tyrimus nustatyta, kad vartojant ciberžolę kiekvieną dieną sumažėja trombų formavimosi rizika.
Amerikos sveikatos specialistai rekomenduoja ciberžolės šaknies ekstraktą – kurkuminą – vartoti saugant ne tik savo sveikatą, bet ir figūrą, nes natūralios prieskonio savybės sumažina kenksmingo maisto žalą, gerina virškinimą, sumažina cholesterolio kiekį. Kenksmingą maistą sveiku paverčianti ciberžolė naudinga ir metant svorį dėl antioksidacinių savybių – mažiau uždegiminių procesų, mažesnė galimybė priaugti nereikalingų kilogramų.
Natūropatinės mitybos specialistė Tautvilė Šliažaitė savo pacientams rekomenduoja įtraukti ciberžolę į kasdienį racioną. Kad organizmas geriau pasisavintų, ji ciberžolės prieskonius pataria vartoti sumaišius su aliejumi ir juodaisiais pipirais.
„Savo praktikoje dažnai susiduriu su asmenimis, kuriuos vargina nusilpęs imunitetas ar imuninio pobūdžio ligos, tokios kaip Hašimoto tiroiditas ar žvynelinė. Šis prieskonis itin svarbus šiai žmonių grupei, – sako natūropatinės mitybos specialistė. – Ciberžolė yra unikalus prieskonis, reikalingas mūsų visų virtuvėje, jei padidėjęs cholesterolio kiekis, turitma odos problemų, nusilpęs imunitetas, virškinimo problemos, vargina sąnarių skausmai ar tiesiog gyjama po traumų“, – sako Tautvilė Šliažaitė.
Džiovinto prieskonio ciberžolės miltelių rekomenduojama vartoti iki 10 gramų per dieną. Geriausia iš ryto su vandeniu arba kaip prieskonį su maistu.
Žmogaus organizmui svarbu gauti koncentruotą kurkumino normą. Nes jis yra vienas aktyviausių ciberžolės ingredientų.
Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad stipriausių gydomųjų savybių turi ciberžolės pagrindinė ir svarbiausia sudedamoji dalis – kurkuminas, pasižymintis uždegimo slopinamuoju poveikiu. O visų lėtinių ligų priežastis – vykstantys lėtiniai uždegimai organizme. Kurkuminas tuos uždegiminius procesus slopina, todėl mokslininkai sako, jog tai yra šimtaprocentinė priemonė ligų profilaktikai.
Reguliariai vartojant kurkuminą galima atitolinti senatvę ir užkirsti kelią net pačioms rimčiausioms ligoms.
Norite kasdien jaustis žvalūs, energingi ir užbėgti ligoms už akių – kiekvieną rytą pasiruoškite vandens su ciberžole. Tai vienas naudingiausių gėrimų. Paruošti tokį vandenį labai paprasta: tiesiog įdėkite porą šaukštelių ciberžolės miltelių į karštą vandenį ir išmaišykite. Gerkite kiekvieną rytą prieš valgį.