Per pastaruosius metus šiek tiek sumažėjo nepritariančiųjų vienos lyties asmenų partnerystės ar santuokos įteisinimui, tačiau dauguma šalies gyventojų tebesilaiko tradicinio požiūrio į santuoką ir partnerystę.
Tai rodo reprezentatyvi sociologinė apklausa, kurią Lietuvos notarų rūmų užsakymu atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.
Tyrimo duomenimis, prieš siūlymus, kad būtų galima registruoti tos pačios lyties asmenų partnerystę, pasisako 69 proc. apklaustųjų, pritaria 11 procentų. Devyni procentai šį siūlymą vertina patenkinamai, 11 proc. klausiami negalėjo atsakyti. Praėjusiais metais pritariančiųjų buvo 11 procentų, o prieštaraujančių – 74 proc. respondentų.
Paklausti, kaip vertina siūlymus, kad būtų galima sudaryti tos pačios lyties asmenų santuoką, tam prieštaravo 74 proc. apklaustųjų, pritarė 9 proc., 7 proc. vertino patenkinamai, 10 proc. negalėjo atsakyti. 2016 metais siūlymams, kad būtų galima užregistruoti tos pačios lyties asmenų santuoką, prieštaravo 80 proc. respondentų ir pritarė 7 proc. tyrimo dalyvių.
Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ 2017 metų spalio 6-15 dienomis pagal reprezentatyvaus tyrimo metodiką apklausė 1000 respondentų. Tyrimas vyko visoje šalyje 21 mieste ir 26 kaimuose.
Tyrimo rezultatus sekmadienį paskelbė Lietuvos notarų rūmai.
„Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama“.
Komentarai
Jiems gi santuoka nereikalinga, jie nekuria stabilių ilgalaikių ryšių, jų tikslas sumenkinti santuokos institutą, o tikintiesiems – suteršti santuokos sakramentą. Tikslas – chaosas.
O visi heteroseksualai, be abejonės, kuria tik ilgalaikius ryšius, santuokos stabilios, jokių skyrybų, jokio smurto šeimose, visi ištikimi… Tikrai? Jūs kokiame fantazijų pasaulyje gyvenate?
Mano proprosenelius išskyrė tik mirtis, prosenelius išskyrė tik mirtis, mano senelius išskyrė tik mirtis, mano tėvus išskyrė tik mirtis ir aš tokiame pasaulyje gyvenu.
Visiškai pritariu, kad nereikia išskirti hetero kaip tik vienintelės tinkamos šeimos formos.
tikrai nešvelnina, tik žiniasklaida švelnina.