Dvi dienas trukusioje konferencijoje dalyvavo, pranešimus ir straipsnius rengė mokslininkai iš Lenkijos, Latvijos, Turkijos ir Lietuvos aukštųjų mokyklų, Panevėžio kolegijos socialinių partnerių, regiono verslo institucijų atstovai.
Plenariniame konferencijos posėdyje buvo aptariamos tarptautinės migracijos problemos, globalizacijos įtaka tarptautinėms įmonėms ir rinkoms. Konferencijos dalyviai darbavosi dviejose sekcijose, kuriose buvo pristatomi pranešimai apie globalizacijos įtaką biomedicinos bei technologijų srityse ir globalizaciją
socialinių mokslų dimensijoje.
Konferencijos metu jos dalyviai pristatė daugiau kaip dvidešimt pranešimų, dalyvavo diskusijose ir socialinėje programoje, turėjo galimybę susipažinti su Panevėžio miesto dailės galerijos ekspozicijomis. Konferencijoje buvo ne tik aptariami mokslinių tyrimų rezultatai, bet ir plačiau diskutuojama praktiškai gilinantis į globalizacijos fenomeną ir jo keliamus iššūkius modernioje visuomenėje.
Atrinkti konferencijos straipsniai bus publikuojami tarptautinėje duomenų bazėje (CEEOL) referuojamame Panevėžio kolegijos leidžiamame moksliniame žurnale „Taikomieji tyrimai studijose ir
praktikoje“ („Applied Research in Studies and Practice“).
Konferencijos organizatoriai džiaugiasi, kad konferencijos dalyviai turėjo galimybę apžvelgti esamas akademinių tyrimų, susijusių su platesniu globalizacijos poveikiu visuomenei ir ekonomikai, tendencijas, aptarti pasiūlymus ir įžvalgas sprendžiant globalizacijos iššūkius.
Konferencija finansuojama iš Panevėžio miesto savivaldybės mokslo projektų lėšų. Projekto pavadinimas „V tarptautinė mokslinė konferencija „Mokslo ir studijų tendencijos globalizacijos sąlygomis“.