Nugriauto restorano Juodkrantėje vietoje - paminklas. (IQ archyvo nuotr.)

Neteisėtais pripažintų Kuršių nerijos statinių likimą spręs Vyriausybė

Neteisėtais pripažintų Kuršių nerijos statinių likimą spręs Vyriausybė

Pasitarime trečiadienį Vyriausybė tarsis, ar dėti tašką taisant Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą – tokiu atveju nebebūtų deramasi dėl taikos sutarčių neteisėtų statybų bylose.

Aplinkos ministerija siūlo Vyriausybei apsispręsti, kad institucijoms nesuderinus Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano sprendinių iki spalio vidurio, teritorijų planavimo procesas būtų nutrauktas.

Pasak aplinkos viceministrės Rėdos Brandišauskienės, plano nesiseka suderinti dėl Kultūros paveldo departamento pozicijos.

„Kultūros paveldo departamentas kvestionuoja viską iš pagrindų ir net kelia reikalavimus, kurių dabartinėje procedūroje mes negalime išpildyti. Jis laikosi savo pozicijos, kuri, mūsų vertinimu, susijusi su tuo, kad jie nori šimtaprocentinio įteisinimo tų statybų, kurios pripažintos neteisėtomis teismų spendimais“, – BNS sakė viceministrė.

Anot R.Brandišauskienės, dėl Kultūros paveldo departamento pozicijos nepavyksta rasti kompromiso, kad nebūtų žalos nei Kuršių nerijai, kaip vertybei, nei statinių savininkams.

Anot R.Brandišauskienės, dėl Kultūros paveldo departamento pozicijos nepavyksta rasti kompromiso, kad nebūtų žalos nei Kuršių nerijai, kaip vertybei, nei statinių savininkams.

„Panašu, kad šitą nesėkmingą koregavimo procedūrą reikės nutraukti, jeigu jinai neduoda jokių vaisių (…). Kultūros paveldo departamentas, stabdydamas kompromiso galimybę, nulemia tai, kad galioja 2012 metų planas ir teismų sprendimai, kurie yra vykdomi. Vyksta kaip tik priešingai, nei KPD norėtų“, – aiškino R.Brandišauskienė.

KPD teigia ginantys įstatymus

Kultūros paveldo departamento direktorės pavaduotojas Algimantas Degutis savo ruožtu BNS teigė, kad paveldosaugininkai po planu nepasirašo, nes jis prieštarauja įstatymams.

„Nederina nė viena savivaldybė, o norima pavaizduoti, kad čia atskiras konfliktas su departamentu. Buvo pateiktos pastabos ant dviejų ar trijų lapų apie tai, kur yra pažeidžiami teisės aktai, mūsų pastabos nėra iš oro, jos pagrįstos teisės aktais“, – kalbėjo A.Degutis.

Jis taip pat pasakojo, kad dėl teisės aktų nevykdymo KPD nubaudė plano rengėjus, o šie savo ruožtu KPD apskundė teismui.

„Tai nėra emocinis ar subjektyvus ginčas, tai yra tiesiog teisės aktų nesilaikymas. Mes argumentuotai nederiname, Statybų inspekcija gali patikrinti, ar mūsų atsisakymai yra argumentuoti, bet kažkodėl šituo keliu neinama, o pasirinktas kažkoks viešos opinijos formavimo būdas, jie neturi teisinių argumentų, tai prasideda žaidimai“, – aiškino KPD atstovas.

2012 metų birželį centro dešinės Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Pagal jį UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje buvo numatyta nugriauti penkis objektus, kai kuriuos iš jų sudaro po kelis statinius.

2012 metų birželį centro dešinės Vyriausybė patvirtino Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą. Pagal jį UNESCO saugomoje Kuršių nerijoje buvo numatyta nugriauti penkis objektus, kai kuriuos iš jų sudaro po kelis statinius. Vėliau buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė inicijavo plano pakeitimą – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba plano korekcijas bando suderinti nuo 2015 metų rudens.

Iki šiol iš penkių griauti pasmerktų objektų nugriautas tik vienas – Juodkrantėje stovėjęs bendrovės „Meirona“ valdytas jachtų klubas ir žuvų restoranas. Bendrovė prašo valstybės atlyginti patirtą milijoninę žalą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 

 

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų