17-metė šalies jaunučių, jaunių ir jaunimo čempionę Aidą Vasiliauskaitę Europos jaunių čempionate sustabdė vokietė, panevėžietė turėjo tenkintis 9-ąja vieta.Organizatorių nuotr.

Jauniesiems dziudo kovotojams – skaudžios svečių pamokos

Sekmadienį baigėsi Europos dziudo čempionatas (U-18). Namų sienos Lietuvos jaunių rinktinei, kurios gretose – trečdalis panevėžiečių, fortūnos negarantavo: mūsiškiai liko be medalių.

Kaune praėjusį savaitgalį vyko vienas svarbiausių Europos dziudo sąjungos renginių – Senojo žemyno jaunių čempionatas, kuriame šalies garbę gynė ir būrys panevėžiečių.

Visus metus treneriai ruošė jaunuosius atletus šiam pagrindiniam metų startui. Aukščiausius rezultatus Lietuvoje pasiekę sportininkai buvo testuojami įvairiuose tarptautiniuose turnyruose, stovyklose – teko kovoti tiek savo amžiaus grupėje, tiek su vyresniais.

Visgi, didžiulė konkurencija, galbūt patirties stoka ir jaudulys neleido mūsų jaunuoliams sirgalius pradžiuginti iškovotais Europos čempionato medaliais.

Viena jaunių rinktinės lyderių, sporto gimnazijos auklėtinė panevėžietė Aida Vasiliauskaitė (-63 kg) po dviejų laimėtų dvikovų liko devinta. Europos pirmenybių debiutantė pirmoje kovoje įveikė gruzinę Indirą Silagadzę, vėliau pranoko rusę Darią Kariakiną, tačiau trečiojoje kovoje suklupo prieš vokietę AnnabellęWinzig. Paguodos turnyre mūsiškė nusileido Bulgarijos atstovei Lidiai Branchevai.

Europos pirmenybių debiutantės vasarą dar laukia olimpinis festivalis Vengrijoje. 17-metė sportininkė dar ir kitais metais kovos jaunių amžiaus kategorijoje.

Likau nusivylusi, kad nepavyko užimti aukštesnės vietos, tačiau pamačiau, kur dar turiu tobulėti. Gavau naujos patirties. Visgi tai buvo pirmas mano Europos čempioatas“, – teigė A. Vasiliauskaitė.

Devintą vietą užėmė iš Vilniaus kilęs Deividas Matusevičius (-81 kg), įveikęs du varžovus. Lietuvis įveikė prancūzą Francį Damierą, bet vėliau pralaimėjo turkui Mertui Isismanlarui. Paguodos turnyre mūsiškis įveikė graiką Aleksandrosą Pationiotį, tačiau pakeliui link medalio pralaimėjo makedonui Eugenui Matveičiučiui.

Europos dziudo čempionate aukščiausią 7 vietą iškovojo elektrėniškė Justina Kmieliauskaitė (+80 kg). Pačioje pirmoje kovoje sportininkė pralaimėjo vicečempionei Dariai Vladimirovai iš Rusijos, o paguodos turnyre kelią link medalio Justinai užkirto vokietė Hanna Rollwage, laimėjusi bronzą.

Čempionate taip pat kovojo Sporto gimnazijos bei KKSC auklėtiniai Gabija Railaitė, Lukas Norkevičius, Mangirdas Matiukas, Nedas Minevičius.

Svorio kategorijoje iki 50 kg Lukas pirmoje kovoje turėjo pripažinti rumuno Victoro Mocanu pranašumą. Svorio kategorijoje iki 55 kg 17-metis panevėžietis M. Matiukas pralaimėjo ukrainiečiui Olehui Veredybai. Sunkiausioje svorio kategorijoje virš 90 kg panevėžietis Nedas Minevičius pirmoje kovoje įveikė kroatą Lucą Violičių, tačiau antroje kovoje nusileido vokiečiui Jonui Schreiberiui.

Sekmadienį komandinėse varžybose abi lietuvių komandos iškrito po pirmo susitikimo. Vaikinai nesugebėjo pasipriešinti olandams. Merginoms sekėsi kiek geriau: kovose su Lenkijos komanda pergales iškovojo Aida Vasiliauskaitė (-63 kg) ir Justina Kmieliauskaitė (+63kg). Tačiau galutinę pergalę šventė lenkės laimėjusios rezultatu 3:2.

Labiausiai noriu padėkoti prie čempionato organizavimo dirbusiai komandai. Su nedidelėmis pajėgom ir minimaliu biudžetu jie padarė neįmanoma. Tikėjausi, kad viską padarysime 100 procentu, tačiau galutinis rezultatas yra dešimtkart geresnis. O sportininkų rezultatus tegul vertina ir išvadas daro treneriai“, – po čempionato sakė Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius.

Įvairius tarptautinius dziudo turnyrus savo akimis regėjęs panevėžiečių treneris Ričardas Balta taip pat negailėjo gerų žodžių Kaune vykusioms pirmenybėms.

Gruzinų ir vokiečių triumfas

Po individualių kovų aukščiausiai medalių lentelėje vaikinų tarpe buvo Rusija, antri – gruzinai. Burtai lėmė, kad čempionato lyderiai santykius aiškinosi pusfinalyje: į finalą gruzinai išėjo su rezultatu 3:2 ir čia susitiko su Vengrijos komanda.

Déjà vu, kaip pasakytų dziudo specialistai: šiais metais Kaune pasikartojo pernykštis Europos dziudo čempionato scenarijus. Gruzinai ir vengrai finale – laimėtojų taurę kelia gruzinai. Auksinė buvo antra kova, kurią laimėjo vakar Europos čempionu svorio kategorijoje iki 73 kg tapęs Lasha Bekauri.

Bronzos medalius komandinėse varžybose iškovojo Italijos ir Rusijos vaikinų komandos.

Po individualių kovų, merginų tarpe aukščiausiai medalių lentelėje rikiavosi Vokietija, antroje vietoje – Serbija. Šių šalių merginų komandos susitiko išsiaiškinti lyderių komandinių varžybų finale. Deja, intriga baigėsi po pirmos kovos. Pranašumas nuo pat pradžių buvo vokiečių pusėje, mat serbės turėjo tik tris dalyves iš penkių. Tai reiškia, kad Vokietijos komanda pradėjo finalą jau su dviem pergalėm. Pirma finalo kova baigėsi vokietės Mascha Ballhaus pergale ir likusios serbių kovos nebeteko prasmės. Galutinis rezultatas 3:2. Bronzos medalius komandinėse varžybose iškovojo Rusijos ir Prancūzijos merginos.

Birželio 30 – liepos 2 dienomis „Žalgirio“ arenoje varžėsi stipriausi atletai iš 42 kontinentinės Europos šalių. Penktadienį ir šeštadienį sportininkai kovojo individualiai, o sekmadienį vyko komandinės varžybos, kuriose registravosi rekordinis dalyvių skaičius: 19 merginų ir 19 vaikinų komandų iš 24 šalių. 2018 metais Europos jaunių dziudo čempionatas vyks Bosnijos ir Hercegovinos sostinėje Sarajeve. Kaune vykusios ceremonijos metu jiems oficialiai perduota čempionato vėliava.