Ž. Gedvilos/ BNS nuotr.

„Lietuvos rytas“ sulaukė rimto pasipriešinimo Alytuje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (23-8) krepšininkai LKL čempionato rungtynėse Alytuje tik po labai atkaklios kovos 78:73 (19:19, 18:20, 18:13, 23:21) įveikė vietos „Dzūkiją“ (8-23). Vilniečiai išsaugojo antrąją turnyro lentelės vietą.

Rungtynių pradžia. Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Dzūkijos“ krepšininkai, kurie sužaidus 2 minutes pirmavo sausu rezultatu (4:0). Sostinės ekipa ir toliau strigo puolime bei kėliniui įpūsėjus alytiškiai turėjo 5 taškų pranašumą (8:3). Vis tik, jau po kelių minučių „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį (13:12), o pasibaigus pirmam ketvirčiui švieslentėje degė lygūs skaičiai – 19:19.

Baronas. Rungtynes puikiai pradėjo „Lietuvos ryto“ legionierius Jimmy Baronas. Nuo suolo pakilęs krepšininkas pirmame kėlinyje vos per 6 minutes spėjo pelnyti 11 taškų, kuomet visa komanda bendrai sudėjus po pirmų 10 žaidimo minučių buvo įmetusi tik 19.

Spurtas. Antrame ketvirtyje prabėgus 1 minutei santykis tarp komandų buvo lygus (24:24), tačiau tada „Dzūkija“ 3 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 9:0 bei įgijo rekordinę persvarą (33:24).

Spurtas 2. „Lietuvos rytas“ nepasimetė po galingos alytiškių atkarpos bei patys surengę spurtą 10:2 likus kiek mažiau nei 3 minutėms iki ilgosios pertraukos jau lipo „Dzūkijos“ komandai ant kulnų (34:35). Po dviejų kėlinių Alytaus ekipa turėjo trapią persvarą – 39:37.

15 prieš 55. Tokiais procentais per pirmą rungtynių dalį iš tritaškio zonos atakavo Alytaus „Dzūkija“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Aikštės šeimininkai pataikė vos 2 tolimus metimus iš 13 bandymų (15 proc. taiklumas), tuo tarpu vilniečiai atakavo žymiai patikimiau: 5 taiklūs tritaškiai iš 9 (55 proc. taiklumas).

Kova. Trečiame kėlinyje nei viena ekipa neturėjo didesnės nei 5 taškų persvaros, o prieš prasidedant ketvirtam ketvirčiui nežymiai priekyje buvo „Lietuvos rytas“ – 55:52.

Atomazga. Ketvirtame kėlinyje sužaidus pusę laiko „Dzūkijos“ krepšininkai vis dar kvėpavo savo varžovams į nugarą (63:65). Vis tik, jau prasidėjus paskutinei minutei vilniečiai pirmavo 7 taškais (75:68), tačiau likus žaisti 18 sekundžių „Dzūkija“ smeigė tritaškį ir atgaivino intrigą (73:75). Kitoje aikštės pusėje Artūras Gudaitis įmetė tik vieną baudos metimą (76:73), tačiau alytiškiai neatsikovojo kamuolio, o prie baudų linijos vėl stojęs J.Baronas užtikrino pergalę.

„Dzūkija“: P.Morkeliūnas 15 (5/8 dvit.), O.Mačernis 10, K.Guščikas (8 atk. kam.) ir A.Hernandezas ir J.Kaširovas po 9

„Lietuvos rytas“: A.Gudaitis 19 (6/8 dvit., 4 blk.), J.Baronas 16 (4/6 trit.), R.Giedraitis 9, C.Hannah 8, A.Fisheris 7 (6 rez. perd.).