Trumposiomis žinutėmis kvies tikrintis dėl vėžio

Trumposiomis žinutėmis kvies tikrintis dėl vėžio

Balandžio pradžioje nereikėtų nustebti į mobilųjį telefoną gavus kiek neįprastą trumpąją žinutę, raginančią pasirūpinti sveikata.

Panevėžiečiai vieni pirmųjų sulauks priminimo nedelsti ir pasitikrinti dėl gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei storosios žarnos vėžio.

Balandžio 3-16 dienomis Aukštaitijos sostinės gyventojų mobiliuosiuose telefonuose sušvis suklusti skatinantis tekstas: „Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius“. Tai viena iš projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ susėdamųjų dalių, kurios tikslas – nugalėti vieną iš klastingiausių XXI amžiaus ligų.

Panevėžio Teritorinės ligonių kasos direktorius Jonas Narbutas ragina neišsigąsti priminimo.

„Savo veiklos zonos gyventojus įspėjame, kad į SMS žinutes, kurių jie netrukus sulauks, raginančias aplenkti klastingą ligą ir išsitirti nemokamai pagal prevencijos programas dėl vėžio, reikėtų reaguoti labai rimtai. Jei jau kitiems rūpi tavo sveikata, tai kaip ji gali nerūpėti pačiam?“, – retoriškai klausė J. Narbutas.

Susirūpinimas didėja

Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Reginos Venckienės teigimu, Aukštaitijos sostinės gyventojai vis akyliau rūpinasi savo sveikata bei nevengia pasinaudoti nemokamais tyrimais. Vien 2016 metais dėl gimdos kaklelio piktybinių navikų buvo ištirtos 1 081, o dėl galimo krūties vėžio – 5108 moterys. Tyrimas dėl storosios žarnos vėžio atliktas 776 gyventojams.

„Pastaraisiais metais vis daugiau žmonių sutinka, kad jiems būtų atlikti tyrimai, o bendri Panevėžio rodikliai išties geri. Pagal besitikrinančiu žmonių skaičių gerokai lenkiame daugelį Lietuvos miestų bei regionų. Tačiau pasirūpinti savimi turėtų net tie, kurie nejaučia jokios ligos simptomų. Laiku aptikus užslėptą vėžį, ligą išgydyti nėra sudėtinga“, – „Sekundei“ teigė specialistė.

R. Venckienė priminė, kad veikia įvairios prevencinės programos skirtos skirtingo amžiaus žmonėms. Mamografinis tyrimas dėl krūties vėžio atliekamas kartą per 24 mėnesius 50 – 69 metų moterims, citologinio tepinėlio tyrimas dėl gimdos kaklelio vėžio atliekamas kartas per 36 mėnesius 25 – 60 metų moterims, slapto kraujavimo testas dėl galimo storosios žarnos vėžio atliekamas kartą per 24 mėnesius 50 – 74 metų žmonėms, o prostatos specifinio antigeno koncentratą kraujyje parodantis tyrimas periodiškai atliekamas 50 – 69 metų vyrams.

Komentarai

  • tyrimas dėl prostatos vėžio atliekamas kas 5 metai , buvo kas 2 metai.

    • Atsakyti
Rodyti visus komentarus (1)

Jūsų komentaras

Rekomenduojami video

Daugiau leidinio naujienų