Technologijų mokymo centre būrelius lanko moksleiviai iš įvairių miesto mokyklų. Jų vadovas – magistrantas Giedrius Liaučys.
Pasak KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dekanės prof. Daivos Žostautienės, jaunas vadovas sudomina vaikus.
„Geriausiai apmoko studentas, o ne profesorius“, – mano prof. D. Žostautienė.
Robotikos olimpiadoje panevėžiečiams sekėsi puikiai. Robotiados konkurse III vietą iRobot rungtyje laimėjo KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Technologijų mokymo centro smagiosios mechatronikos būrelio moksleivis Kornelijus Petronis, Subačiaus gimnazijos moksleivis.
Pasak mokinius ruošusio G. Liaučio, Panevėžio moksleiviai vadinamoje „Free style“ rungtyje laimėjo visas prizines vietas. Tai varžybos, kuriose nėra jokių techninių apribojimų robotui. Pasak jo, šiose varžybose svarbiau pati idėja, kūrybiškumas nei roboto greitis ar galia. Prizininkais tapo Robotikos akademijos būrelio lankytojai – Skaistė Kairytė ir Vasarė Pilkaitė su robotu „Piliulinis tabletatorius 30003“, Matas Matula su robotu „Candy Grabber“ ir Paulius Jasėnas su robotu „Guitar+“. Prizines vietas laimėję vaikai pristatė įvairius robotus. Pavyzdžiui, žaislinę gitarą, modifikuotą į tikrą, taip pat robotą, skirtą atminties sutrikimų turintiems žmonėms, kuris dalina vaistų dozes ir pan.
Pats G. Liaučys dalyvavo 3 kg robotų sumo rungtyje ir gavo nacionalinį pakvietimą į Japoniją. Jis kelialapį buvo laimėjęs ir pernai gruodį, tačiau tuo metu nepavyko išvykti. Pasak D. Žostautienės, ir dabar yra neaiškumų, ar pavyks, nes reikia turėti bent 5 000 eurų, be to, dar kelionė kainuos apie 2 000 eurų. Tad kelionei ieškoma rėmėjų.